У країнах ЄС тисячі тонн продуктів викидають на звалища через COVID-19

У Франції 150 тис. тонн високоякісного сиру доправили на звалища
Скріншот: bbc.com

Незабаром європейці не матимуть багатого вибору на полицях у магазинах, а невеликі виробники їжі збанкрутують, вважають експерти.

У країнах Європи криза коронавірусної інфекції COVID-19 вдарила по харчовій промисловості та сільському господарству, що може призвести до продовольчої кризи і банкрутства підприємців. Про це повідомляє BBC.

За інформацією телеканалу, половина рибалок у Нідерландах припинила виходи в море, оскільки ціни на рибу – як звичайну, так і екзотичну – істотно впали через відсутність попиту. До пандемії солея коштувала €14 за кг, а зараз – €8. Рибалки займаються переважно ремонтом своїх суден, оскільки виходити в море нерентабельно.

У Німеччині проблеми зі збором спаржі через брак сільськогосподарських працівників – після закриття кордонів трудові мігранти не можуть прибути на свої робочі місця. Приблизно половина врожаю у країні залишилася в землі.

У Франції 150 тис. тонн високоякісного сиру вивезли на звалища, оскільки фермерам не вдалося його продати  люди перейшли на дешевший продукт.

У Бельгії з'явилися "картопляні гори" з приблизно 750 тис. тонн нерозпроданої картоплі, яка нагромаджується на складах. Її мали з'їсти в ресторанах або доправити на продаж за океан. Деякі виробники картоплі годують надлишками продукту безхатьків.

Експерти вважають, що в найближчому майбутньому європейці не матимуть багатого вибору на полицях у магазинах, а невеликі виробники їжі збанкрутують.

[MULTIMEDIA][/MULTIMEDIA][MULTIMEDIA_DESCRIPTION]Відео: bbc.com[/MULTIMEDIA_DESCRIPTION]

Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник у грудні 2019 року в китайському Ухані. 11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією. Станом на 19 травня коронавірусної інфекцією заразилися 4,89 млн осіб, із них 319 тис. померли, 1,8 млн одужали, повідомляє американський Університет Джонса Гопкінса.