У Лондоні відбулися демонстрації за і проти Brexit
Напередодні голосування в британському парламенті за проект угоди про Brexit, запропонований прем'єр-міністром Терезою Мей, у столиці Великобританії відбулися мирні акції протесту, організовані Партією незалежності, Лейбористською партією та антифашистами.
9 грудня в Лондоні тисячі людей вийшли на марш на підтримку виходу Великобританії зі складу Євросоюзу, повідомляє The Sunday Express.
Акцію організували євроскептики – Партія незалежності Британії.
Демонстранти несли банери і британські прапори. Вони закликали уряд Британії не допустити відмови від виходу з ЄС.
"Якщо парламент не виведе Великобританії з Європейського союзу, це буде найбільшою конституційною кризою з часів громадянської війни в Англії (XVII століття. – "ГОРДОН")", – заявив під час демонстрації глава партії Джерард Баттен.
Того самого дня у Лондоні відбулася контрдемонстрація, у якій узяло участь приблизно 15 тис. осіб. Її організували прибічники лейбористів та антифашистів, які виступали проти "расизму і фанатизму" правої Партії незалежності і за проведення в країні повторного референдуму про Brexit.
Поліція вжила підвищених заходів безпеки, але обидва марші пройшли мирно.
Видання нагадує, що 11 грудня в парламенті Британії відбудеться голосування за проект угоди про Brexit, запропонований прем'єр-міністром Терезою Мей, "що, як очікують, стане майже неминучою поразкою прем'єр-міністра".
23 червня 2016 року відбувся референдум про вихід Великобританії з ЄС. Згідно з його результатами, 51,9% британців проголосували за вихід країни зі спільноти, 48,1% – хотіли залишитися в ЄС. Прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей відкидала можливість проведення другого референдуму щодо Brexit.
22 листопада 2018 року ЄС і Великобританія на рівні переговірників погодили 26-сторінкову декларацію про майбутні відносини.
24 листопада Великобританія та Іспанія досягли угоди щодо Гібралтару, яка дала змогу провести позачерговий саміт Євросоюзу.
25 листопада лідери ЄС погодили угоду про Brexit. Європейська рада запропонувала структурам Євросоюзу забезпечити набуття чинності документа з 30 березня 2019 року. Рада також схвалила політичну декларацію про основи відносин між Євросоюзом і Великобританією після Brexit.
Тепер угоду про Brexit мають схвалити парламент Великобританії, Європарламент і парламенти всіх держав – членів ЄС.
Вихід Великобританії з ЄС заплановано на 29 березня 2019 року о 23.00 за лондонським часом (30 березня о 1.00 за Києвом). Перехідний період, під час якого буде збережено торговельні зв'язки, має тривати до кінця 2020 року.