У міноборони РФ заявили, що не завдавали удару по турецьких силах у Сирії

Міноборони РФ прокоментувало загибель турецьких військових у Сирії
Фото: EPA

27 лютого внаслідок удару по сирійській провінції Ідліб загинуло 33 турецькі військові, 36 дістали поранення. У міністерстві оборони РФ заявили, що турецькі військовослужбовці "перебували в бойових порядках терористичних формувань".

Міністерство оборони РФ стверджує, що російська авіація не завдавала ударів по району в Сирії, де загинули турецькі військові.

Авіації повітряно-космічних сил Росії в районі населеного пункту Бехун (провінція Ідліб) не застосовували, ідеться в заяві відомства, яку 28 лютого цитує агентство ТАСС.

У міністерстві стверджують: щойно російській стороні надійшла інформація про постраждалих турецьких військовослужбовців, вона "відразу вжила вичерпних заходів для повного припинення вогню сирійськими військами" та посприяла безпечній евакуації загиблих і поранених на територію Туреччини.

За даними міноборони РФ, 27 лютого угруповання "Хаят Тахрір ан-Шам" (раніше мало назву "Джебхат ан-Нусра") спробувало здійснити наступ на позиції сирійських урядових військ у зоні деескалації. Турецькі військові, як стверджують у відомстві, "перебували в бойових порядках терористичних формувань" і потрапили під обстріл сирійських військ.

Згідно з переданими турецькою стороною координатами, жодних підрозділів турецьких збройних сил у районі Бехуна "не було і не мало бути", підкреслили в міноборони.

Турецькі військові перебувають в Ідлібі, останній сирійській провінції, яку частково контролює опозиція, в межах підписаної 2017 року угоди про зони деескалації в Сирії.

27 лютого 2020 року внаслідок удару по Ідлібу загинуло 33 турецькі військові, 36 дістали поранення. Рахмі Доган, губернатор прикордонної із Сирією турецької провінції Хатай, заявив, що авіаудару завдали "війська сирійського режиму". У Туреччині пообіцяли "багаторазову відповідь" на атаку.

Ситуація в Ідлібі загострилася на початку лютого, коли внаслідок артобстрілу в Ідлібі загинуло п'ятеро турецьких військовослужбовців. Анкара поклала відповідальність за удар на сили, підконтрольні президенту Сирії Башару Асаду, і атакувала їхні позиції.

Із 2011 року в Сирії триває воєнний конфлікт. У бойових діях у різний час брали участь урядові війська, опозиціонери, радикальні ісламісти, курди, бойовики "Ісламської держави", а також збройні сили РФ, США, Ірану та Туреччини. У конфлікті Туреччина надає військову підтримку сирійській опозиції, а Росія – урядовим силам.