У МЗС РФ заявили, що через українську автокефалію в Косові узурпують власність Сербської православної церкви
Міністерство закордонних справ РФ закликало міжнародні місії в Косові вплинути на владу з метою захисту інтересів Сербської православної церкви.
У міністерстві закордонних справ РФ повідомили, що влада Республіки Косово "узурпує" власність Сербської православної церкви, і звинуватили в цьому "неканонічні" дії Вселенського патріархату з надання автокефалії Українській православній церкві. Про це йдеться на офіційному сайті російського відомства.
"Викликає серйозну стурбованість ситуація, що склалася навколо об'єктів Сербської православної церкви в Автономному краї Косово Республіки Сербії. Триває практика узурпації косоварами власності СПЦ. Зокрема, церква Іоанна Предтечі і каплиця Святої Параскеви П'ятниці в м. Печ уже не значаться в місцевих кадастрових документах як власність СПЦ. Розглядаємо таке становище як наслідок, серед іншого, і неканонічних кроків Константинопольського патріархату стосовно православ'я на Україні", – ідеться в повідомленні.
У російському МЗС заявили, що це свідчить про "посилення політизованих підходів щодо канонічних православних структур" та порушення їхніх прав.
У Росії вважають, що представники міжнародних організацій у Косові мають вплинути на владу республіки "з метою захисту легітимних інтересів Сербської православної церкви на території краю".
Республіка Косово раніше входила до складу Югославії (пізніше Сербії). 1991 року Приштина оголосила про створення незалежної республіки, у підсумку в країні почалися зіткнення між прибічниками відділення та урядовими силами. У 1999 році у Косово було введено військовий контингент НАТО, а країна перейшла під управління ООН.
Косово проголосило незалежність від Сербії 2008 року. Станом на початок 2018 року статус Косова визнало 111 зі 193 країн – членів ООН. Сербія не визнає статусу республіки. Китай і Росія як постійні члени Ради Безпеки блокують вступ Косова в ООН.
Приблизно 90% всього населення Косова, що становить 1,8 млн осіб, є мусульманами. На території Косова розташовані стародавні православні святині, які занесено до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.