У МЗС Туркменістану назвали прогноз погоди "політично некоректним"

У Туркменістані переконані, що іранські вітри не мають переносити потоки гарячого повітря через територію країни
Фото: depositphotos.com

Повідомлення про рух гарячих повітряних мас з Ірану через Туркменістан у Таджикистан, яке прозвучало в ефірі однієї з телекомпаній, викликало гнів туркменського зовнішньополітичного відомства.

Міністерство закордонних справ Туркменістану висловило обурення прогнозом погоди, озвученим 27 липня в ефірі телерадіокомпанії "Світ", сюжет назвали "професійно безграмотним". Про це йдеться у пресрелізі МЗС.

Журналіст Азамат Зіяєв розповів, що причиною очікуваної найближчими днями в Таджикистані спекотної погоди є потік теплого повітря, який надійшов з Ірану через територію Туркменістану.

"Потоки вітру з регіону Близького Сходу, що впливають на формування клімату в Центральній Азії, стикаючись з особливостями географічного рельєфу, змінюють свій напрямок. Водночас у багатьох випадках швидкість вітру знижується і його вплив на клімат країн, розташованих на значному віддаленні від пустельно-степових зон Близького і Середнього Сходу й оточених високогірними масивами, мінімізується. У цьому контексті твердження про те, що "гарячі" потоки вітру з Ірану через Туркменістан досягли цими днями території Таджикистану, не витримує ніякої критики", – заявили туркменські дипломати.

Крім того, Ашгабат, з урахуванням поширення коронавірусної інфекції, вважає повідомлення таджицького журналіста "політично некоректним", наголошено в заяві.

"Вважаємо, що будь-яка згадка конкретної назви будь-якої країни в контексті пересування повітряних мас із/або через її територію може викликати підозри в перенесенні небезпечних інфекцій в інші країни. Тому туркменська сторона, відзначаючи політичну короткозорість кореспондента, який підготував і поширив указану вище інформацію, підкреслює неприйнятність порушення норм політичної етики, які склалися в міжнародній практиці", – заявили у МЗС Туркменістану.

Офіційно влада Туркменістану не підтверджує, що у країні є випадки захворювання на COVID-19. 31 березня організація "Репортери без кордонів" повідомляла, що влада країни забороняла використання слова "коронавірус".