Українська лікарка в Нью-Йорку: У нас був ряд раптових смертей хворих на коронавірус, які були стабільні

За словами лікарки, поки місць у її клініці вистачає, усі хворі, які потребують ШВЛ, нею забезпечені
Фото: depositphotos.com

Керівництво мережі клінік Montefiore Medical Center у Бронксі (Нью-Йорк) готує лікарів до песимістичних сценаріїв у зв'язку з поширенням коронавірусної інфекції, повідомила лікарка українського походження Валентина Голобородько, яка працює там. За її словами, уже 500 лікарів мережі мають діагноз COVID-19.

Лікарка українського походження Валентина Голобородько, яка працює госпіталісткою в лікарні Montefiore Medical Center у Бронксі (Нью-Йорк) та лікує хворих на COVID-19, в інтерв'ю ТСН 5 квітня розповіла, що в госпіталі раптово вмирали пацієнти, які були у стабільному стані.

"У нас був ряд раптових смертей хворих на коронавірус. Хворих, які начебто були стабільні, і ми зовсім цього не очікували, і раптом їх виявляли мертвими. Це те, чого ніхто з нас у нашій практиці раніше не бачив, і ми цього не розуміємо, не розуміємо, чому вони померли. Ми дуже хотіли дістати дозвіл на розтин цих хворих, щоб зрозуміти, від чого вони померли, щоб запобігти цьому в майбутньому у інших хворих. Але, на жаль, нам продовжують відмовляти, оскільки в морзі, як вони кажуть, немає місця, де можна це зробити. Фізично немає місця на розтин. І це при тому, що в нас уже дві вантажівки-рефрижератори підвезли до лікарні", – зазначила Голобородько.

За її словами, причина раптових смертей хворих на COVID-19 може бути пов'язана із тромбозами.

"Ми навіть обговорюємо з колегами питання збільшення дози препаратів проти згортання крові, які ми даємо для профілактики утворення тромбів, щоб цим хворим давати більші дози антикоагулянтів. Щоб попередити тромб", – підкреслила лікарка.

Вона сказала, що керівництво клініки готує лікарів до песимістичних сценаріїв.

"Найбільш вірогідно, що нам доведеться обирати, кого підключати до апаратів штучного дихання, кого ні. І, ймовірно, нам доведеться лікувати кожному по 30 хворих, і стандарти лікування дуже сильно впадуть, і ми маємо бути готовими, що ми не зможемо надавати таку якісну допомогу, як ми звикли, а як мінімум повинні забезпечити кожного пацієнта киснем, мінімальними аналізами і мінімальними внутрішньовенними рідинами, якщо буде необхідно", – сказала українка.

Голобородько додала, що поки місць у клініці вистачає, усі хворі, які потребують ШВЛ, нею забезпечені.

Лікарка сказала, що в мережі лікарень, де вона працює, понад 500 медпрацівників уже хворіють на COVID-19, більш ніж тисяча перебуває на карантині.

Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник у грудні 2019 року в Китаї. 11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.

У всьому світі коронавірусною інфекцією заразилося 1 286 409 людей. Від COVID-19 уже померло 70 356 осіб, 270 098 одужали, про це свідчать дані Університету Джонса Гопкінса.

У США кількість хворих сягнула 337 933, померло 9653, одужало 17 582 особи.

Минулої доби в Нью-Йорку вперше протягом тижня було зафіксовано зниження кількості померлих від коронавірусної хвороби COVID-19.