"У нас завжди буде право на самооборону". Спайсер прокоментував рішення РФ припинити співпрацю із запобігання повітряним інцидентам у Сирії

Спайсер заявив, що США будуть захищати свої інтереси
Фото: ЕРА

Вашингтон буде робити все можливе, щоб захистити свої інтереси, запевнив речник Білого дому Шон Спайсер.

США мають право на самооборону в Сирії. Про це заявив прес-секретар Білого дому Шон Спайсер у відповідь на рішення міністерства оборони РФ припинити взаємодію з Пентагоном за меморандумом про запобігання інцидентам у небі над Сирією, повідомляє Washington Examiner.

Спайсер підкреслив, що Вашингтон буде робити все можливе, щоб захистити свої інтереси.

За словами речника Білого дому, "ескалація бойових дій серед багатьох фракцій, що діють у цьому регіоні, нікому не допомагає".

Він додав, що США мають намір підтримувати зв'язки з росіянами.

19 червня міністерство оборони Росії повідомило про припинення взаємодії з Пентагоном за меморандумом про запобігання інцидентам у небі над Сирією у зв'язку з тим, що міжнародна коаліція з боротьби з терористичною організацією ІДІЛ збила сирійський військовий літак.

Військовий конфлікт у Сирії триває з 2011 року. У бойових діях беруть участь урядові війська, опозиціонери, радикальні ісламісти, курди й інші сили. Значну частину Сирії контролюють бойовики ІДІЛ.

У вересні 2014 року операцію проти ІДІЛ почала коаліція на чолі зі США. У вересні 2015 року до конфлікту приєдналася Росія. У березні 2016 року президент РФ Володимир Путін наказав почати виведення основних російських сил із країни, однак авіаційне угруповання РФ продовжує здійснювати удари по позиціях сил, що протистоять Асаду.

Меморандум про запобігання інцидентам і забезпечення безпеки польотів авіації під час операцій у Сирії було укладено в жовтні 2015 року. Він регламентує дії всіх літаків у повітряному просторі Сирії.

Росія призупинила дію меморандуму про уникнення інцидентів зі США в Сирії 7 квітня у зв'язку з ракетним ударом США на авіабазі урядових військ у Сирії.

У США заявили, що коаліція збила літак військово-повітряних сил Сирії 18 червня після атаки на сили коаліції. У Сирії, зі свого боку, звинуватили США у підтримці ІДІЛ, тому що збитий літак нібито виконував завдання проти бойовиків ІДІЛ.

У коаліції також заявляли, що перед тим як завдати удару по літаку військово-повітряних сил Сирії у провінції Ракка, зв'язалися з представниками Росії через спеціальний канал.