У НАТО пояснили, що не зобов'язані захищати острів Гуам у разі нападу з боку КНДР

На Гуамі розташована найбільша в Тихому океані військова база США
Фото: EPA

Північноатлантичний альянс має право ухвалити політичне рішення про заходи у відповідь у разі атаки на Гуам, але обов'язок захищати цю американську територію не прописаний у статуті НАТО.

Держави – члени НАТО не зобов'язані, згідно зі статутом, захищати острів Гуам у Тихому океані, атакою на який погрожує влада Північної Кореї. Про це повідомляє Welt24 із посиланням на прес-секретаря Альянсу.

У статті 5 статуту НАТО йдеться, що збройний напад на одного з членів Альянсу розцінюється як напад на Альянс загалом. Однак у статті 6 уточнюється, що це правило поширюється тільки на Європу, Північну Америку, Туреччину, а також території, розташовані у Північноатлантичній зоні на північ від тропіка Рака.

Острів Гуам розташований в архіпелазі Маріанських островів, за межами зони впливу НАТО. Він є заморським володінням США, яке не входить до складу держави.

Отже, рішення про захист Гуама у разі нападу на нього Північної Кореї будуть ухвалювати з огляду на політичні міркування. У НАТО припустили, що рішення буде позитивним.

Північнокорейський лідер Кім Чен Ин неодноразово заявляв, що країна буде нарощувати ударний ядерний потенціал для атак на американські цілі.

5 серпня Рада Безпеки ООН схвалила резолюцію, що передбачає запровадження додаткових санкцій проти КНДР.

8 серпня видання The Washington Post повідомило, що розвідка США має у своєму розпорядженні дані про готовність Пхеньяна оснащувати свої міжконтинентальні балістичні ракети ядерними боєголовками.

Президент США Дональд Трамп заявив, що Північній Кореї не слід більше погрожувати США. "Вони зіткнуться з нашим вогнем, з нашою люттю і безпрецедентною потужністю", – зазначив він.

У відповідь КНДР пригрозила США ракетним ударом по острову Гуам.

"Стратегічні війська Корейської народної армії серйозно розглядають план вогневого облямування острова Гуам, яке будуть проводити одночасним запуском чотирьох стратегічних балістичних ракет "Хвасон-12" середньої і дальньої дистанції для придушення основних військових баз США й надсилання суворого попередження", – зазначив північнокорейський генерал Кім Рак Кем.