У Німеччині оголосили про реорганізацію військових спецпризначенців, причина – зв'язки бійців із неонацистами
Спеціальний підрозділ бундесверу буде переформатовано, а одну роту – негайно розпущено, про це заявила міністерка оборони Аннегрет Крамп-Карренбауер. Серед спецпризначенців дістали поширення радикальні настрої; окрім того, ведуть розслідування про зникнення набоїв і вибухівки.
Елітний загін збройних сил Німеччини Kommando Spezialkräfte (KSK) потрапив під вплив правих екстремістів і неонацистів, спецпідрозділ підлягає реорганізації. Про це 1 липня повідомила міністерка оборони ФРН Аннегрет Крамп-Карренбауер, її заяву розміщено на сайті бундесверу.
Другу роту спецпризначенців розпущено повністю, розпорядилася міністерка. Під час вечірки у квітні 2017 року бійці цієї частини демонстрували нацистські жести, слухали записи праворадикальних рок-груп і кидали один в одного відрубані свинячі голови, писала "Немецкая волна".
Після того інциденту розпочали розслідування впливу праворадикальних сил на KSK, і виявили, що він доволі великий, зазначила Крамп-Карренбауер.
За її словами, переважна частина бійців вірна батьківщині, проте серед спецпризначенців культивували "нездорову елітарність і токсичне лідерство", що призвело до відриву від інших частин бундесверу і поширення правоекстремістських настроїв.
Усіх бійців, офіцерів і тренерів KSK на період реорганізації переведено в розпорядження керівництва бундесверу.
Паралельно триває розслідування за фактом зникнення 85 тис. набоїв та 62 кг вибухівки, виділених спецпризначенцям. Відповідальним офіцерам загрожує обвинувачення в недбалості та неправильному обліку боєприпасів.
"До 31 жовтня 2020 року я буду оцінювати реалізацію змін і, за необхідності, ухвалю рішення про подальші заходи та коригування реформи. Якщо самоочищення сил KSK виявиться недостатньо ефективним, неминуче виникне питання про збереження підрозділу в його поточному вигляді", – підсумувала Крамп-Карренбауер.
Відділ спецпризначення KSK було створено 1997 року, у ньому служить приблизно 1,1 тис. осіб. У завдання частини входять диверсійні та контрдиверсійні заходи, звільнення заручників як на території Німеччини, так і за кордоном, армійська розвідка тощо. Бійці брали участь у миротворчих місіях в Афганістані та на Балканах.