У ПАР дев'ятирічна дитина перемогла ВІЛ
Дев'ятирічна дівчинка з Південноафриканської Республіки, якій поставили діагноз ВІЛ у віці одного місяця, уже вісім із половиною років перебуває у стані ремісії. Медики вважають, що перемогти хворобу вдалося завдяки особливостям її імунної системи.
У ПАР дев'ятирічна дитина, якій поставили діагноз ВІЛ у віці одного місяця, уже вісім із половиною років перебуває у стані ремісії. Це перший випадок в Африці, коли людина після закінчення антиретровірусної терапії не приймає більше жодних препаратів, і третій випадок у світі, повідомляє телеканал CNN.
Дівчинку занесли до програми дитячої ранньої антиретровірусної терапії ВІЛ відразу після встановлення діагнозу. У програмі взяло участь приблизно 370 немовлят. Їх розділили на три групи: дві пройшли курс інтенсивного лікування протягом 40 або 96 тижнів, ще одна група проходила звичайну терапію.
Серед немовлят, які пройшли через активну терапію протягом 40 і 96 тижнів, смертність знизилася на 76%, а швидкість прогресування хвороби на 75%.
Випадок дівчинки з ПАР був особливим. Додаткові тести засвідчили, що ремісія почалася незабаром після припинення лікування, – ще вісім років тому.
На думку медиків, робити висновки після одужання дитини рано, оскільки домогтися ремісії вдалося, зокрема, завдяки особливостям її імунної системи.
За даними програми Організації Об'єднаних Націй із ВІЛ/СНІД (ЮНЕЙДС), у 2014 році з ВІЛ жило 36,9 мільйонів осіб, водночас 17,1 мільйона не знали, що у них вірус.
У 2016 році в ЮНЕЙДС дійшли висновку, що зниження кількості нових випадків ВІЛ-інфекції, яке спостерігали раніше, зупинилося, а в деяких регіонах світу епідемія ВІЛ знову на підйомі. Найтривожніша ситуація, за даними дослідників, у Східній Європі та Центральній Азії. Водночас понад 80% нових випадків зараження ВІЛ у регіоні припадає на Росію.