У посольстві РФ у Британії заявили, що Лондон відмовився допомогти Генпрокуратурі РФ у розслідуванні отруєння Скрипаля
У посольстві Росії в Сполученому Королівстві поскаржилися на "політичний контроль" британської влади над розслідуванням отруєння колишнього російського шпигуна Сергія Скрипаля.
Міністерство внутрішніх справ Великобританії відмовилося співпрацювати з Генеральною прокуратурою РФ у розслідуванні отруєння колишнього російського шпигуна Сергія Скрипаля. Про це повідомили 26 вересня у прес-службі російського посольства в Британії.
"25 вересня посольство після численних нагадувань отримало відповідь МВС Великобританії, у якій міститься відмова задовольнити запити Генеральної прокуратури Російської Федерації від 29 березня та 17 квітня про надання правової допомоги в розслідуванні порушеної в Росії кримінальної справи", – ідеться в повідомленні.
Лондон, пояснюючи свою відмову, послався на пункт b статті 2 Європейської конвенції про взаємну допомогу у кримінальних справах.
"Згідно з цим пунктом, "у допомозі може бути відмовлено, якщо запитувана сторона вважає, що виконання запиту може завдати шкоди суверенітету, безпеці, громадському порядку (ordre public – основи правопорядку) чи іншим суттєво важливим інтересам". У листі особливо наголошено, що рішення про відмову ухвалювали на найвищому політичному рівні", – зазначили в посольстві.
У дипустанові підкреслили, що Британія не надає російській стороні матеріалів у справі й не просила про допомогу в розслідуванні.
"Цим британська сторона підтвердила, що розгорнута нею кампанія навколо отруєння Сергія та Юлії Скрипалів мала виключно політичну та пропагандистську мету. Вона не має нічого спільного з прагненням до встановлення істини у справі та притягнення винних до відповідальності. Те, що рішення про відмову правової допомоги ухвалювали на найвищому рівні, є ще одним свідченням політичного контролю над перебігом розслідування", – впевнені в посольстві РФ.
Скрипаля і його доньку Юлію отруїли в березні 2018 року в британському Солсбері нервово-паралітичним агентом "Новачок".
5 вересня в прокуратурі Британії назвали прізвища підозрюваних у нападі на Скрипалів – це росіяни Петров і Боширов. Прем'єр-міністр країни Тереза Мей підкреслила, що вони є офіцерами Головного розвідувального управління Генштабу РФ.
5 вересня у МЗС РФ заявили, що фото та імена Петрова і Боширова нічого їм не кажуть. Але 12 вересня президент РФ Володимир Путін повідомив, що в Росії знають, хто такі Петров і Боширов. За словами глави Кремля, це звичайні цивільні особи, вони "самі з'являться і про себе розкажуть".
13 вересня російський пропагандистський телеканал Russia Today опублікував інтерв'ю з Петровим і Бошировим. Вони заявили, що справді були в Солсбері в березні, але їздили туди виключно на екскурсію. Свою причетність до отруєння та до роботи в ГРУ вони заперечували.
Згідно з розслідуванням групи Bellingcat, людина, відома із прізвищем Боширов, – це полковник ГРУ, Герой Росії Анатолій Чепіга.