У Росії більшість лікарів не довіряє офіційній статистиці щодо COVID-19 – соцопитування
За даними соцопитування російського Фонду громадської думки і "Левада-центру", приблизно 60% лікарів у РФ, які працюють із COVID-19, не вірить офіційній статистиці щодо коронавірусу, знижується довіра до неї і громадян Росії загалом.
Майже 60% російських лікарів, які взяли участь у соцопитуванні, організованому міжнародною дослідницькою організацією ESOMAR, заявило, що не вірить офіційній статистиці РФ щодо коронавірусу, а майже половина вважає дані щодо кількості інфікованих та померлих заниженими.
Соцопитування проводили Фонд громадської думки і "Левада-центр", його результати оприлюднило видання "Ведомости".
Усього було опитано 502 лікарів, у 60% із яких є досвід роботи з пацієнтами, що мають симптоми COVID-19, а 16% працюють у так званій червоній зоні, де лікують хворих.
У заниженні статистики щодо хворих і померлих упевнені відповідно 49% і 47% респондентів, 9% і 11% опитаних вважають цифри завищеними. У правдивість інформації про хворих і померлих вірить відповідно 23% і 21% опитаних.
64% респондентів вважають, що держава недостатньо робить для виявлення хворих та оснащення медустанов.
За даними соцопитування, довіра до офіційної інформації про коронавірус поступово знижується і серед простих росіян: на початку квітня їй довіряли 58–59%, наприкінці червня – 46–47%.
Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
За даними американського Університету Джонса Гопкінса, загальна кількість інфікованих у світі перевищила 11,6 млн осіб, із них понад 6,3 млн – вилікувалося, а понад 538 тис. – померло. Найбільше підтверджених випадків зараження – у США (2,9 млн), Бразилії (1,6 млн) та Індії (719 тис.).
У Росії за офіційною статистикою коронавірусом інфіковано 693 215 осіб, померло від COVID 10 478 осіб. Країна наразі на четвертому місці у світі за масштабом поширення коронавірусу.