Росія мала доступ до викрадених даних користувачів Facebook – член парламенту Британії
Слідча група в парламенті Великобританії намагається з'ясувати, хто саме мав доступ до даних користувачів Facebook і чи могли ці люди використовувати інформацію у своїх цілях, сказав керівник розслідування, член парламенту від Консервативної партії Даміан Коллінз.
Росія мала доступ до викрадених даних мільйонів користувачів соцмережі Facebook. Про це телеканалу CNN розповів член британського парламенту від Консервативної партії Даміан Коллінз.
Коллінз очолює парламентське розслідування просочування даних користувачів Facebook.
За словами члена парламенту, зібрану професором Александром Коганом від імені Cambridge Analytica інформацію оцінювала Росія та інші країни. Про які країни йдеться, Коллінз не уточнив.
Він додав, що тепер слідча група намагається з'ясувати, хто саме мав доступ до даних і чи могли ці люди використовувати інформацію у своїх цілях.
11 липня СNN повідомив, що російська компанія Mail.Ru Group мала розширений доступ до персональної інформації користувачів Facebook.
У березні 2018 року газета The New York Times писала, що Cambridge Analytica 2016 року зібрала особисті дані 50 млн користувачів Facebook. Головний технічний директор Facebook Майк Шрепфер стверджував, що стали доступними дані 87 млн осіб.
Cambridge Analytica намагалася моделювати уподобання користувачів соцмережі, показуючи їм відповідну політичну рекламу.
Американська влада перевіряє інформацію про те, що дані користувачів Facebook напередодні президентських виборів 2016 року могли потрапити до російського "Агентства интернет-исследований" – так званої фабрики тролів.
"Медуза" писала, що Cambridge Analytica було створено 2013 року за участі американського мільярдера Роберта Мерсера, одного з головних донорів передвиборчого штабу президента США Дональда Трампа. Віце-президент компанії – Стів Беннон, колишній керівник популярного серед ультраправих консервативного сайта Breitbart та екс-радник Трампа.