У Росії нова редакція основного закону набула чинності під назвою "Конституція президента"

Конституцію Росії ненадовго перейменували на конституцію Путіна
Фото: EPA

Назву "Конституція президента РФ" для нової редакції конституції Росії виправили невдовзі після того, як на помилку звернули увагу ЗМІ.

4 липня офіційно опублікували і набули чинності поправки до конституції Російської Федерації. На інтернет-порталі правової інформації документ оприлюднили під назвою "Конституція президента РФ". Про це у Telegram написав співголова російського руху "Голос" Григорій Мельконьянц.

"Косяк на косяку. Не змогли організувати навіть коректної офіційно опублікованої нової конституції. На офіційному інтернет-порталі правової інформації пишуть: конституція президента Російської Федерації", – зазначив він і опублікував скріншот сторінки.

Як пише "Медуза", назву документа вже виправили, збережена копія сторінки доступна на archive.is. До того ж назву "Конституція президента" можна побачити в коді сторінки, вона відображається в назві вкладки з документом, а також під час збереження сторінки в закладки.

20 січня 2020 року президент РФ Володимир Путін вніс проєкт закону про поправки до конституції РФ на розгляд Держдуми. Його одностайно ухвалили у першому читанні 23 січня, остаточно затвердили 14 березня.

Ухвалені поправки забороняють обіймати пост глави держави більше ніж два строки, закріплюють пріоритет конституції РФ над міжнародним правом, а також розширюють повноваження Конституційного суду. Держдума РФ також підтримала поправку про обнулення президентських строків Путіна, що дозволить йому залишитися при владі після 2024 року, коли закінчується його четвертий президентський строк. Отже, він зможе обіймати посаду президента до 2036 року.

Із 25 червня до 1 липня в Росії відбувався референдум, 77,92% учасників якого підтримали ухвалені поправки, проти них висловилося 21,27%.

3 липня Путін підписав указ, яким активізував нову редакцію конституції Росії. Згідно з документом, вона набуває чинності з 4 липня.