У S&P заявили, що відмову підвищити межу держборгу США можна буде прирівняти до кризи 2008 року
Якщо підвищення верхньої межі державного боргу США не погодять у Конгресі, то уряд припинить роботу, а економіка країни постраждає, уважає головний економіст рейтингового агентства S&P Global Ratings Бет Енн Бовіно.
Якщо найближчим часом не піднімуть межі державного боргу США, це призведе до більш серйозних наслідків, ніж падіння Lehman Brothers, яке знаменувало перехід до світової фінансової кризи 2008 року, заявила CNBC головний економіст рейтингового агентства S&P Global Ratings Бет Енн Бовіно.
За її словами, якщо підвищення верхньої межі державного боргу США не погодять у Конгресі, то уряд припинить роботу, а економіка країни постраждає. Бовіно додала, що США втрачатимуть приблизно $6,5 млрд щотижня.
Вона зазначила, що це може призвести до меншої економічної активності та скорочення числа робочих місць. Крім того, це вплине на фондовий ринок і може "значно зашкодити економіці загалом".
CNBC зазначає, що встановлену межу боргу уряд США перевищив кілька місяців тому. Проте мінфін скористався низкою маневрів, аби уряд не позбувся фінансування.
Глава мінфіну Стівен Мнучин призначив 29 вересня остаточним терміном для встановлення ліміту з боргу. Конгрес США розгляне це питання після 4 вересня.
Офіційну межу держборгу США перевищили наприкінці 2012 року, після цього її кілька разів оновлювали. Востаннє ліміт набув чинності 15 березня 2017 року. Наразі розмір держборгу США становить $19,84 трлн, що на 0,03 трлн перевищує ліміт, зазначає видання.
У лютому 2017 року президент США Дональд Трамп заявив, що за перший місяць його президентства державний борг Сполучених Штатів зменшився на $12 млрд, тоді як у перший місяць президентства Барака Обами держборг збільшився на $200 млрд.