У Санкт-Петербурзі відбулися пікети проти російської агресії щодо України
Протестувальники вважають, що захоплення українських моряків біля Керченської протоки означає нову спробу з боку Росії збільшити зону окупації українських територій.
У Санкт-Петербурзі на Невському проспекті приблизно 50 людей вийшли з пікетом проти воєнної агресії Росії щодо України, повідомляє "Эхо Кавказа".
Пікети організувала активістка петербурзької демократичної організації "Солидарность" Ольга Смирнова. На її думку, напад на три українські військові кораблі і захоплення моряків означає нову спробу з боку Росії збільшити зону окупації українських територій. Учасники пікетів вимагали звільнити українців і повернути Україні кораблі, припинити морську блокаду портів України в Азовському морі і покарати винних у піратському нападі.
Учасники пікетів зазначили, що з українських моряків вибивають свідчення про "незаконний перетин кордону" та погрожують кримінальним покаранням строком до шести років. Учасники акції заявили, що морякам має бути надано статус військовополонених. Також вони висловили обурення діями російських військових, які відкрили вогонь на ураження по іноземних суднах, які не являли загрози.
Під час пікету на активіста накинулася агресивна жінка, яка порвала йому плакат. Із міркувань безпеки учасники пікетів не розтягувалися по Невському проспекту, а просто змінювали один одного з різними плакатами. У пікетах брали участь активісти "Солидарности", "Яблока", "Бессрочного протеста" та інших рухів. Акція тривала приблизно впродовж трьох годин.
Воєнний конфлікт між Україною і РФ почався у квітні 2014 року і посилився після того, як 25 листопада 2018 року РФ обстріляла і захопила в Чорному морі катери українських ВМС "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу", які збиралися пройти через Керченську протоку в Азовське море. Із 26 листопада у 10 областях України запровадили воєнний стан.
Із 24 захоплених українців троє дістали поранення. Усі вони заарештовані і зараз перебувають у московських слідчих ізоляторах. За словами уповноваженого Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової, 21 українського моряка розмістили в "Лефортово", ще трьох поранених – у медпідрозділі "Матросской тишины".