У США перший штат подав позов проти Китаю через коронавірус
Генеральний прокурор американського штату Міссурі Ерік Шмітт вважає, що китайська влада приховувала інформацію і заперечувала факти передавання коронавірусу, що призвело до пандемії, і доклала мало зусиль для її стримування.
Генеральний прокурор американського штату Міссурі Ерік Шмітт подав позов до влади Китаю через пандемію коронавірусної інфекції, повідомляють на його сайті 21 квітня.
Позов до уряду КНР, Комуністичної партії країни, чиновників і відомств Китаю подано у Федеральний окружний суд Східного округу штату Міссурі.
На думку Шмітта, китайська влада приховувала інформацію і заперечувала факти передавання коронавірусу, що призвело до пандемії, а також доклала мало зусиль для її стримування.
Прокурор заявив, що пандемія безпосередньо торкнулася Міссурі, де тисячі людей захворіли, а багато хто помер (за даними Університету Джонса Гопкінса на 22 квітня, у штаті коронавірусом заразилося 6142 людини, з них 229 померли).
"Сім'ї були роз’єднані з близькими, які помирали, малі підприємства закрили свої двері, а ті, хто живе від зарплати до зарплати, з усієї сили намагаються прогодувати сім'ї", – указано в заяві Шмітта.
Він вважає, що китайський уряд має нести відповідальність за свої дії.
Суму позовних вимог не називають.
Газета USA Today повідомила, що Міссурі став першим штатом, який подав позов до Китаю. Видання з посиланням на експертів у галузі права зауважило, що такі судові процеси "дуже важкі", оскільки Китай захищений суверенним імунітетом. Це принцип у міжнародному праві, відповідно до якого суверенна держава не підпорядковується органам влади інших держав.
Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією. За інформацією Університету Гопкінса, коронавірусом у світі заразилося понад 2,56 млн осіб, 177,5 тис. із них померли, 686 тис. одужали.
США посідають перше місце у світі за кількістю інфікованих та померлих від COVID-19. Там зареєстровано більше ніж 825 тис. випадків інфікування, 45 063 особи померли.