У США вручили Шнобелівську премію 2019 року
Лауреатами Шнобелівської премії 2019 стали вчені, які досліджували намагнічених тарганів, заразні банкноти і рівень задоволення від тримання ручки в роті.
12 вересня в Гарвардському університеті (США) відбулася 29-та церемонія вручення Шнобелівської премії (Ig Nobel Prize), яку присуджують за дивні досягнення в науці. Відео церемонії опублікував канал Improbable Research у YouТube.
Премії здобули автори 10 наукових робіт із незрозумілим практичним застосуванням.
Приз у галузі фізики здобуло двоє тайваньських учених, які намагалися визначити, чому вомбати випорожнюються кубиками. У 2015 році вони вже отримували премії за дослідження тривалості сечовипускання ссавців.
У номінації "Біологія" перемогла група вчених із Сінгапуру, Австралії, США, Китаю, Польщі та Болгарії, які з'ясували, що намагнічені мертві таргани зберігають магнітні властивості довше, ніж живі комахи.
Премією з медицини нагородили італійського вченого. Він написав роботу про те, що піца, зроблена в Італії, зменшує ризик смерті від раку органів травлення.
У категорії "Медична освіта" перемогла робота про те, як навчати студентів-медиків за допомогою звуків, використовуваних для тренування собак.
Премію у сфері анатомії вручили французьким ученим за вивчення "температурної асиметрії мошонки в оголених і одягнених чоловіків". Дослідження проводили на листоношах.
Шнобелівську премію із хімії дали японському вченому, який з'ясував, що п'ятирічна дитина виділяє приблизно пів літра слини щодня. У дослідженнях брали участь його власні діти.
Лауреатом премії в галузі інженерної справи став іранець, який запатентував апарат, що змінює підгузки.
У номінації "Психологія" перемогли німецькі вчені за демонстрацію залежності між вставленою в рот ручкою і рівнем щастя.
У категорії "Економіка" приз дістався вченим із Нідерландів, які продемонстрували, що румунські банкноти найкраще переносять хвороботворні бактерії.
Лауреатами премії миру виявилися дослідники із Сінгапуру і Великобританії. Вони спробували виміряти задоволення від чесання місця, яке свербить.
Шнобелівську премію було засновано 1991 року. Її вручає журнал "Аннали неймовірних досліджень", а переможців нагороджують справжні нобелівські лауреати.