У Світовий океан щорічно потрапляє приблизно 12 млн тонн пластикового сміття – Greenpeace
У Greenpeace заявили, що рибальські снасті становлять 10% усього пластикового сміття на дні Світового океану. Сіті та інші снасті вбивають морських тварин і шкодять підводному ареалу. Особливу небезпеку для фауни становлять саме рибальські сіті.
У Світовий океан щорічно скидають приблизно 12 млн тонн пластику. Про це йдеться у звіті Greenpeace.
Така кількість еквівалентна викиданню однієї вантажівки зі сміттям щохвилини.
У звіті наведено дані з корабля Arctic Sunrise, який належить Greenpeace й обстежує підводний світ в Атлантичному океані за тисячу кілометрів від узбережжя Південної Африки.
У Greenpeace заявили, що рибальські снасті становлять 10% усього пластикового сміття на дні Світового океану. Як зазначають, це вага понад 55 тис. двоповерхових автобусів. Сіті та інші снасті вбивають морських тварин і шкодять підводному ареалу. Особливу небезпеку для фауни становлять саме рибальські сіті.
Організація закликає занести рибальські приналежності до Глобальної угоди ООН щодо захисту океанів. Екологи вважають, що це допоможе захистити до 2030 року приблизно 30% Світового океану від шкідливої діяльності людини, зокрема промислової риболовлі.
26 жовтня на форумі в Роттердамі нідерландський екопідприємець, засновник компанії Ocean Cleanup Боян Слат презентував пристрій Interceptor ("Перехоплювач") для вилову пластику з річок. Апарат здатний збирати в річках щонайменше 50 тонн пластику на день. Слат вважає, що понад тисячу річок відповідальні приблизно за 80% пластику, що надходить у Світовий океан.