У Туреччині суд відмовився відпустити американського пастора з-під домашнього арешту
Захист американського пастора Ендрю Брансона наполягав, що його домашній арешт потрібно скасувати, щоб пастор міг покинути Туреччину.
15 серпня суд турецького Ізміра відмовився відпустити з-під домашнього арешту американського пастора Ендрю Брансона. Про це повідомляє видання Haber Turk.
Захист Брансона наполягав, що його домашній арешт потрібно скасувати, щоб пастор міг покинути Туреччину.
За словами адвоката американця, докази його підтримки терористів не обґрунтовані.
25 липня, після 21 місяця під вартою, Брансона випустили під домашній арешт. У Туреччині його обвинувачують в участі в русі проповідника Фетхуллаха Гюлена, який влада визнала терористичним.
26 липня президент США Дональд Трамп пригрозив ввести санкції проти Анкари, якщо влада не відпустить на свободу пастора Ендрю Брансона, обвинуваченого у підтримці військового перевороту 2016 року. Священику загрожує до 35 років в'язниці.
29 липня президент Туреччини Реджеп Ердоган пообіцяв не поступатися тиску Вашингтона.
1 серпня міністерство фінансів США ввело обмежувальні заходи проти міністрів внутрішніх справ і юстиції Сулеймана Сойлу й Абдулхаміта Гюля, які, за даними американської влади, "відігравали провідні ролі в арешті пастора".
Трамп 10 серпня написав у Twitter, що розпорядився підвищити удвічі тарифи на імпорт сталі й алюмінію з Туреччини з огляду на погіршення відносин із цією країною.
Після цього курс ліри впав. Уранці 10 серпня він опустився до позначки сім лір за долар, хоча ще у квітні був на рівні чотирьох лір за долар.
Ердоган закликав населення переводити накопичення в турецьку ліру і заявив, що не варто боятися американських санкцій. За його словами, "у них долари, а в нас народ і наш Господь".