У Великобританії хочуть випустити монету, присвячену Brexit
Міністр фінансів Великобританії Саджид Джавід попросив британських чиновників з'ясувати, чи можна буде виготовити монети вчасно до 31 жовтня, коли країна планує покинути ЄС.
Міністр фінансів Великобританії Саджид Джавід планує ініціювати випуск монет номіналом 50 пенсів, присвячених виходу країни з Євросоюзу. Про це повідомляє The Telegraph.
Джавід попросив британських чиновників з'ясувати, чи можна буде виготовити монети вчасно до 31 жовтня, коли країна планує покинути ЄС.
Попередник міністра Філіп Гамонд планував випуск колекційної монети до Brexit. Їх номінал мав становити 50 пенсів, Гамонд заявляв про плани продати приблизно 10 тис. таких монет вартістю 10 фунтів стерлінгів кожна. Але після відтермінування Brexit їх так і не випустили.
Джавід хоче випустити монети для масового поширення. Дизайн має бути таким самим, як у колекційних: на них буде напис "Мир, процвітання і дружба з усіма народами", але дату виходу з ЄС оновлять.
BBC зазначає, що монету номіналом 50 пенсів випустили, коли Великобританія вступила в Європейське економічне співтовариство у 1973 році, і коли головувала в ЄС у 1998-му.
Рішення про вихід із ЄС Британія ухвалила під час референдуму у червні 2016 року. Тоді 51,9% британців проголосували за вихід зі спільноти. Дату виходу призначили на 29 березня 2019 року.
У листопаді 2018 року Євросоюз і Великобританія погодили на рівні переговірників 26-сторінкову декларацію про майбутні відносини. Однак документа так і не було ратифіковано, оскільки в січні британський парламент не підтримав урядового проєкту угоди про Brexit. У березні 2019 року Палата громад повторно не схвалила проєкту угоди.
20 березня експрем'єрка Тереза Мей надіслала в ЄС прохання про відтермінування виходу. На саміті 10 квітня лідери країн Євросоюзу затвердили відтермінування Brexit до 31 жовтня 2019 року.
27 липня новий прем'єр країни Борис Джонсон заявив, що Великобританія вийде з Євросоюзу за умови відмови від механізму, покликаного запобігти поверненню жорсткого кордону між Ірландією і Північною Ірландією – "ірландського бекстопу".