У ВООЗ припускають, що коронавірус ніколи не зникне
Виконавчий директор програми Всесвітньої організації охорони здоров'я з надзвичайних ситуацій у сфері охорони здоров'я Майк Раян нагадав, що вірус імунодефіциту людини, який також подолав міжвидовий бар'єр, перемогти не вдалося.
Коронавірус може назавжди залишитися в людській популяції. Таку думку на брифінгу 13 травня висловив виконавчий директор програми Всесвітньої організації охорони здоров'я з надзвичайних ситуацій у сфері охорони здоров'я Майк Раян.
"Ми маємо справу з новим вірусом, який потрапив у людську популяцію, і тому дуже важко передбачити, коли ми візьмемо верх над ним. [...] Цей вірус може стати ще одним ендемічним вірусом, тобто цей вірус може ніколи не зникнути", – сказав він.
Як приклад він навів вірус імунодефіциту людини, який, як і коронавірус, потрапив у людську популяцію від тварин.
"ВІЛ не зник, ми змирилися з вірусом, знайшли методи лікування, методи профілактики... Люди не такі налякані, як раніше... Я не порівнюю ці два захворювання, але думаю, важливо, щоб ми дивилися на речі реалістично", – підкреслив Раян.
Він додав, що ВООЗ сподівається на відкриття "високоефективної вакцини, яку можна буде роздати всім, хто її потребує". У такому разі, зазначив Раян, коронавірус вдасться перемогти.
Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією. За даними американського Університету Джонса Гопкінса, загальна кількість інфікованих у світі перевищила 4,31 млн осіб, померли 294 тис., видужали 1,52 млн.