Україна не готова до впровадження дистанційного навчання – Бабак

Бабак: У мене просте запитання до батьків: а якщо 1 вересня заборонять дітям іти у школу, що робити?
Фото: Сергей Бабак / Facebook

Дистанційна освіта в Україні не може замінити очну освіту, але може стати виходом у ситуації, коли недоступне відвідування школи, вважає голова парламентського комітету з питань освіти і науки Сергій Бабак.

Голова комітету з питань освіти і науки у Верховній Раді Сергій Бабак заявив, що Україна не готова до дистанційного навчання в умовах епідемії коронавірусу, про це він розповів в інтерв'ю "Радіо Свобода" 1 липня.

Дистанційне та онлайн-навчання не можуть замінити очну освіту, вони можуть бути додатковим інструментом для здобуття знань. Освіта в Україні не готова технологічно до переходу на дистанційний формат, вважає народний депутат.

Водночас дистанційна освіта може бути виходом в умовах пандемії, вважає Бабак.

"Щодо першого вересня. Я розумію, що люди не хочуть дистанційної освіти... Є дуже багато причин, і всі вони мають право на життя. Єдине, що в мене є до всіх батьків просте запитання: а якщо 1 вересня заборонять дітям іти у школу, що робити? Узагалі нічого не робити? Тоді, може, усе ж таки краще дистанційна освіта? Ну, це хоч якийсь елемент доступу до знань", – вважає голова комітету.

Кабінет Міністрів України ще не ухвалив рішення щодо того, чи почнеться з 1 вересня навчальний рік для школярів.

23 червня в.о. міністра освіти і науки Любимира Мандзій заявила, що новий навчальний рік для учнів шкіл розпочнеться з 1 вересня. Для студентів першого курсу – із 17 вересня.

Карантин в Україні запровадили 12 березня. З 11 травня обмеження почали пом'якшувати. 20 травня Кабмін продовжив їх до 22 червня, але запровадив так званий адаптивний карантин: регіональна влада дістала право послаблювати карантинні заходи в разі поліпшення епідемічної ситуації. На засіданні 17 червня дію адаптивного карантину було продовжено до 31 липня.

2019/2020 навчальний рік через карантин було ухвалено завершити дистанційно.