Україна презентувала на Парламентській асамблеї НАТО доповідь про зв'язки РФ з ісламськими терористами
Особливу увагу українська делегація приділила зв'язкам Кремля з рухом "Талібан", а також постачанню російської зброї бойовикам, повідомила нардеп від Блоку Петра Порошенка Ірина Фріз.
Під час засідання Парламентської асамблеї НАТО, яка триває у Канаді, делегація України презентувала доповідь про зв'язки Російської Федерації з ісламськими терористичними організаціями. Про це у Facebook повідомила нардеп від Блоку Петра Порошенка, член комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки та оборони Ірина Фріз.
"Особливу увагу приділяємо зв'язкам Кремля з "Талібаном", а також свідченням постачання зброї і матеріальних ресурсів. "Талібан" – тема окремої доповіді Парламентської асамблеї, що виноситься на обговорення цієї сесії", – написала вона.
Фріз додала, що в доповіді є свідчення того, як спецслужби РФ заохочують радикальних ісламістів залишати територію Росії, забезпечують їхній переліт і участь у бойових діях за межами держави, зокрема в Сирії, на боці терористів ІДІЛ.
"Багато колишніх іракських баасистів, які становили ядро військово-політичної еліти за часів [Саддама] Хусейна, а потім – верхівку ІДІЛ, проходили навчання у КДБ СРСР. У доповіді – багато цікавих фактів, свідчень і доказів такої співпраці", – заявила нардеп.
За словами Фріз, ідея використання ісламського тероризму проти країн західної цивілізації з'явилася ще в 1980-х роках за часів керівництва КДБ Юрієм Андроповим.
"Це вже шостий репорт нашої делегації. Сьогодні під час його презентації президент Парламентської асамблеї НАТО і глави делегацій Великобританії, Франції, Німеччини, США, Канади, Туреччини, Іспанії зазначили, що ці репорти є дуже важливими для розуміння агресивних дій Росії", – заявила вона.
Скріншот: Iryna Friz / Facebook
Кількість росіян, які долучилися до угруповання "Ісламська держава" з моменту її створення, становить 3417 людей, що є найвищим показником серед країн, у яких ІДІЛ не веде активної діяльності. Про це йдеться у звіті американської консалтингової компанії Soufan Group, опублікованому в жовтні 2017 року.
На другому місці – Саудівська Аравія, 3244 людини. Не менше ніж 5000 бойовиків були вихідцями з країн Євросоюзу.