Українські моряки майже півроку перебувають на борту заарештованого в Греції судна
За інформацією благодійної організації "Ассоль", стан здоров'я покинутих на судні Mekong Spirit українських моряків критичний.
16 українських моряків – членів екіпажу судна Mekong Spirit, яке заарештували у Греції 23 травня, досі змушені перебувати на борту, гарантуючи безпеку вантажу та, наскільки це можливо, самого судна. Про це повідомила благодійна організація "Ассоль".
"23 травня 2017 року судно, що прямувало з Туреччини, з усім екіпажем було затримано береговою охороною Греції, його супроводили на військову базу в Souda, Крит (Греція). Капітана, який приймав судно вже частково з вантажем на борту, було поміщено в грецьку в'язницю. Його обвинувачують у тому, що він не поінформував владу Греції про наявність небезпечного вантажу на борту, а також у тому, що вантаж перевозили з порушеннями санкцій ООН і ЄС", – ідеться в повідомленні.
В організації зазначили, що вантаж – вибухівка для гірничовидобувних робіт, мисливські та спортивні патрони – є частиною комерційного контракту між компаніями Туреччини і Судану. Компанія – оператор судна надала всі необхідні корпоративні документи як від імені турецьких відправників, так і від імені суданських одержувачів вантажу.
За інформацією родичів моряків, судновласник практично покинув екіпаж – украй рідко відбувається постачання провіанту, не виплачують заробітньої плати.
"На борту з продуктів – зрідка сухий пайок від роботодавця або невеликий ланчбокс з їжею від грецької сторони на добу. Стан здоров'я українців на сьогодні критичний: у хлопців почалися шкірні та шлункові хвороби від нестачі їжі і відсутність елементарної гігієни, не кажучи вже про психологічні навантаження. В екіпажу немає теплих речей, а скоро зима, судно без обігріву", – зазначила благодійна організація.
Сім'ї моряків звернулися до Міністерства закордонних справ України з проханням використати всі законні важелі впливу і продовжувати звертатися до влади Греції та Мальти (під її прапором ходило судно), вжити всіх заходів для звільнення українських громадян, а також сприяти репатріації українських моряків на батьківщину і виплаті заборгованостей щодо зарплати.