В Ірані погрожують США 13 сценаріями помсти
Навіть найслабший із 13 сценаріїв відплати з боку Ірану за вбивство генерала Касема Сулеймані може стати історичним жахом для американців, заявив секретар Вищої ради національної безпеки Ірану адмірал Алі Шамхані.
Секретар Вищої ради національної безпеки Ірану адмірал Алі Шамхані заявив, що в Тегерана є 13 сценаріїв помсти за вбивство командира елітного підрозділу "Аль-Кудс" Корпусу вартових ісламської революції генерал-майора Касема Сулеймані. Про це повідомляє агентство Fars.
Шамхані сказав, що не буде розкривати ЗМІ інформацію, проте пообіцяв іранському народу, що відплата за вбивство Сулеймані не обмежиться однією операцією. Він пригрозив, що навіть найслабший сценарій "може стати історичним жахом для американців".
За словами адмірала, в Ірані знають розташування всіх військових баз США, їхню чисельність і оснащення.
Шамхані сказав, що Тегеран наполягає на виході американських військових із регіону, "інакше їх буде знищено".
У ніч на 3 січня США завдали ракетного удару по міжнародному аеропорту Багдада в Іраку, унаслідок якого загинув командир іранського елітного підрозділу "Аль-Кудс" Корпусу вартових ісламської революції генерал-майор Касем Сулеймані. Разом із ним загинув заступник командувача Сил народної мобілізації Іраку (які підтримують Іран) Абу Махді аль-Мухандіс.
У Пентагоні заявили, що ліквідацію Сулеймані було проведено за вказівкою президента США Дональда Трампа. США вважають КВІР терористичною організацією, а Сулеймані – причетним до атак на американське посольство і військові бази США в Іраку.
В Ірані пригрозили США "суворою помстою" за смерть генерала Сулеймані. 5 січня Тегеран оголосив про повний вихід з угоди, спрямованої на обмеження ядерної програми Ірану в обмін на зняття з нього санкцій.
Президент США заявив, що "смерть невинних людей була хворобливою пристрастю Сулеймані". "Ми діяли, щоб зупинити війну. Ми не робили дій, щоб почати війну", – сказав Трамп.
Він зазначив, що Сполучені Штати завдадуть удару по 52 цілях в Ірані, якщо Тегеран атакує США.
У МЗС Іраку вбивство Сулеймані назвали порушенням суверенітету, а парламент 5 січня проголосував за виведення іноземних військ із країни.
Того самого дня коаліція на чолі з американцями зупинила операцію "Непохитна рішучість" проти ІДІЛ в Іраку.
6 січня глава Пентагону Марк Еспер заявив, що військові США не мають наміру покидати Ірак.