В Іспанії затримали українця, якого пов'язують із російською розвідкою і подіями в Каталонії
Українець, якого разом із росіянином затримали в Іспанії із гранатою в Mercedes, може бути пов'язаним із діяльністю співробітника російського ГРУ Дениса Сергєєва. За даними Bellingcat, Сергєєв є причетним до отруєння розвідника Сергія Скрипаля та його доньки.
В іспанському місті Жирона затримали громадянина України, який разом із росіянином прямував до Франції на автомобілі Mercedes із білоруською реєстрацією. Про це 23 листопада повідомляє El Mundo, саме затримання відбулося 4 жовтня.
Росіянина і українця затримали у зв'язку з тим, що в їхній машині іспанські правоохоронці знайшли гранату М-75 "в ідеальному стані".
На засіданнях Національного суду Іспанії, який розглядає справу, стало відомо, що затримані можуть бути пов'язаними зі спробою російських шпигунів вплинути на політичну ситуацію в Каталонії. Зокрема, росіянин і українець мають стосунок до російської розвідки, а саме – до ймовірного співробітника ГРУ Дениса Сергєєва, який працює під ім'ям Сергій Федотов. Дослідницька група Bellingcat називала його третім учасником отруєння у британському Солсбері ексофіцера російської розвідки Сергія Скрипаля та його доньки Юлії.
За даними ЗМІ, Федотов прибув у Барселону 5 листопада 2016 року. Він залишався в Іспанії протягом шести днів, після чого вилетів до Москви через Цюрих. Рік потому, 29 вересня 2017 року, за два дні до референдуму в Каталонії, він знову відвідав Барселону і залишився в ній до 9 жовтня, після чого повернувся в Москву через Женеву.
Москва неодноразово заперечувала втручання в політичну ситуацію в Каталонії і називала кризу внутрішньою проблемою Іспанії.
1 жовтня 2017 року на референдумі, який організувала влада Каталонії, відділення регіону від Іспанії підтримало 90,18% учасників плебісциту. Явка виборців становила 43%. Під час сутичок із силами правопорядку, які заблокували частину виборчих дільниць, постраждало 893 особи.
27 жовтня парламент Каталонії ухвалив резолюцію, яка декларує незалежність від Іспанії.
28 жовтня кабінет міністрів Іспанії тимчасово взяв на себе відповідальність за управління регіоном, позбавив повноважень уряд Каталонії і його главу Карлеса Пучдемона.
2 листопада Національний суд Іспанії ухвалив рішення взяти під варту членів колишнього уряду Каталонії. Їх обвинуватили у спробі державного перевороту. Пучдемон виїхав за кордон і заявив, що залишиться там доти, доки йому не нададуть гарантій "чесного судового процесу".
Обвинувачення в Іспанії вимагало для колишніх керівників Каталонії від 16 до 25 років в'язниці.
14 жовтня 2019 року Верховний суд Іспанії ухвалив вироки 12 каталонським політикам, причетним до організації референдуму про незалежність у 2017 році. Колишнього віцепрезидента женералітату Каталонії Оріола Жункераса засудили до 13 років ув'язнення. Ще восьмеро обвинувачених дістали від дев'яти до 11,5 року в'язниці.