В Італії понад 2,6 тис. медиків заразилося коронавірусом
Частка заражених коронавірусом медпрацівників становить 8,3% від загальної кількості хворих в Італії, повідомила некомерційна організація GIMBE, яка займається дослідженнями в галузі охорони здоров'я. За даними Il Secolo XIX, медпрацівникам не вистачає захисних засобів, зокрема масок.
Кількість інфікованих коронавірусом медичних працівників у Італії становить не менше ніж 2629. Про це у Twitter повідомив Ніно Картабеллотта – глава некомерційної організації GIMBE, яка займається дослідженнями в галузі охорони здоров'я.
Це дані актуальні на 18.00 17 березня.
Частка заражених медпрацівників сягнула 8,3% від загальної кількості хворих, уточнив експерт.
Інфографіку складено на основі інформації, отриманої з Національного інституту здоров'я (ISS).
"Процедури та захисні засоби досі не відповідають вимогам", – написав він.
У коментарі агентству ANSA 18 березня Картабеллотта назвав кількість заражених медпрацівників величезною. "8,3% від загальної кількості випадків більше ніж удвічі перевищує китайський показник", – сказав він.
У Ломбардії, яка найбільше постраждала від спалаху коронавірусу, станом на 17 березня було зареєстровано 691 випадок інфікування лікарів, медсестер, технічних працівників, повідомило видання Varese News із посиланням на інформацію профспілок.
За даними Il Secolo XIX, у багатьох італійських лікарнях медикам, зокрема, не вистачає масок.
Професор із Пекіна Ву Дон і завідувач відділення інтенсивної терапії з Уханя Ду Бін сказали в коментарі Bloomberg цього тижня, що європейські лікарі повторюють помилки китайських колег. Недостатній захист медичних працівників призводить до високого рівня захворюваності серед лікарів і медсестер, вважають вони. В Ухані нерозуміння властивостей коронавірусу і брак засобів захисту в перші тижні спалаху призвели до зараження тисяч медиків, щонайменше 46 із них померли. За їхніми словами, захисний костюм має обов'язково передбачати окуляри.
Станом на 18 березня в Італії було зареєстровано 2978 летальних випадків від коронавірусу. Загальна кількість інфікованих зросла до 35 713 (ця цифра охоплює померлих від інфекції).
Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією. За даними ВООЗ на вечір 18 березня, коронавірусом інфіковано 207 855 осіб у більше ніж 160 країнах, 8648 осіб померли.
Італія посідає перше місце у світі за темпами поширення коронавірусу і друге місце за кількістю інфікованих та померлих (після Китаю).
З 11 березня в Італії діють суворі карантинні заходи. Влада зачинила всі навчальні заклади, магазини (крім продуктових та аптек), а також бари й ресторани, заборонила масові зібрання, скасували всі спортивні заходи. Обмеження триватимуть щонайменше до 25 березня.