В Італії посилили карантин через COVID-19: у країні зачинили магазини й ресторани
Прем'єр-міністр Італії Джузеппе Конте заявив, що ефект від нових обмежувальних заходів можна буде оцінити за два тижні. Країна посідає друге місце у світі за кількістю заражених коронавірусом.
Для стримування поширення коронавірусної інфекції в Італії вирішили посилити карантин і до 25 березня зачинити всі магазини, окрім продуктових і аптек, а також бари й ресторани. Відповідне розпорядження прем'єр-міністр Джузеппе Конте підписав 11 березня, повідомляють на сайті уряду.
Система громадського транспорту, АЗС, банки, страхові компанії, сільськогосподарські підприємства і тваринницькі ферми, фірми, які постачають товари та послуги, пральні, хімчистки й похоронні бюро продовжать роботу. Також працюватимуть газетні та тютюнові кіоски.
Тимчасово зачинять перукарні та косметологічні кабінети.
Доставлення їжі і товарів додому не заборонено.
В указі написано, що компанії мають за можливості впровадити гнучкий робочий графік, дозволити співробітникам працювати віддалено або ж надати їм оплачувані відпустки. В офісах компаній, які продовжать працювати, співробітники мають дотримуватися міжособистісної безпечної відстані 1 метр, наголошують у документі.
Указ набув чинності 12 березня.
11 березня Конте виступив з емоційним відеозверненням до нації, повідомляє La Repubblica. Він сказав, що ефект від нових заходів можна буде оцінити за два тижні.
"Якщо цифри продовжуватимуть зростати, що аж ніяк не малоймовірно, це не означає, що нам доведеться поспішати із запровадженням нових заходів. Нам не слід бігти наосліп у прірву. Ми маємо залишатися в ясному розумі і бути відповідальними. Сьогодні ми маємо дотримуватися відстані, щоб обійнятися завтра", – цитує його видання.
Із 10 березня в Італії вже діють суворі карантинні заходи. Влада зачинила всі навчальні заклади до квітня, заборонила масові зібрання, скасувала майже всі спортивні заходи і закликала громадян менше виходити на вулицю.
Поширення коронавірусної інфекції COVID-19 почалося у грудні 2019 року в Китаї. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я на 11 березня, коронавірусом заразилося 118 326 осіб у понад 100 країнах, 4292 людини померли. Більшість смертей – 3162 – зафіксовано в Китаї.
Італія посідає друге місце у світі за кількістю заражених. За даними на вечір 11 березня, COVID-19 діагностували у 12 462 жителів країни, 827 із них померли.