У ядерному центрі РФ, чиї співробітники загинули під час вибуху на військовому полігоні, заявили, що не виявили залишкового забруднення після НП
Співробітники Російського федерального ядерного центру зафіксували дворазове перевищення радіаційного фону тривалістю "не більше ніж година", заявив заступник наукового керівника центру Олександр Чернишов.
Фахівці Російського федерального ядерного центру – Всеросійського науково-дослідного інституту експериментальної фізики (РФЯЦ-ВНДІЕФ) не виявили залишкового радіоактивного забруднення після вибуху на військовому морському полігоні в Архангельській області РФ, який стався 8 серпня.
Про це у відеокоментарі, опублікованому на сторінці центру у Facebook 11 серпня, заявив заступник наукового керівника центру Олександр Чернишов.
"Так, радіаційне підвищення фону було вдвічі і тривало не більше ніж годину. Жодних залишкових радіоактивних забруднень ні наші експерти, ні зовнішні експерти не зареєстрували", – стверджує він.
Директор центру Валентин Костюков зі свого боку заявив, що співробітники РФЯЦ-ВНДІЕФ готувалися "дуже серйозно", проте ситуація вийшла за "штатний варіант".
Він зазначив, що зараз на військовому полігоні працює комісія, яка має встановити причини НП.
РФЯЦ-ВНДІЕФ входить до складу російської держкорпорації "Росатом", розташованої на території міста Саров. Під час вибуху загинули співробітники центру.
8 серпня на військовому полігоні в Архангельській області під Сєвєродвінськом у Білому морі прогримів вибух. Інцидент стався під час випробування рідинного реактивного двигуна, викидів шкідливих речовин в атмосферу не сталося, радіаційний фон залишався в нормі, стверджували в міністерстві оборони РФ.
За даними міської влади Сєвєродвінська, підвищення радіаційного фону було. Росія обмежила судноплавство у Білому морі після події.
Спочатку повідомляли, що дві людини загинули, шестеро – поранені. 10 серпня стало відомо, що внаслідок вибуху загинуло п'ятеро співробітників "Росатому".
У держкорпорації повідомили, що причиною інциденту став "збіг обставин", який "нерідко" трапляється під час випробувань нових технологій. За даними "Росатому", 8 серпня вибух на морській платформі полігону ВМФ Росії стався після випробування ракети, назви якої не уточнили.
Експерт із ядерної зброї Джеффрі Льюїс уважає, що на полігоні могли випробовувати крилату ракету з ядерною установкою.