У Єревані кілька десятків тисяч людей заблокувало будівлю парламенту з депутатами всередині
Мітингувальники виступають проти закону, що блокує розпуск парламенту і дострокові вибори, який 2 жовтня підтримали Національні збори. Проведення дострокових виборів було однією з обіцянок Нікола Пашиняна, який прийшов до влади внаслідок революції.
У Єревані кілька десятків тисяч мітингувальників зібралося біля будівлі Національних зборів Вірменії, де сьогодні ухвалили закон, який блокує проведення дострокових виборів, повідомляє "Новая газета".
Законопроект підтримала опозиційна Республіканська партія Вірменії, а також партії "Дашнакцутюн" і "Царукян", представники якої входять до уряду Нікола Пашиняна. Проти виступила фракція "Єлк", повідомляє "Радио Азатутюн".
Згідно з чинним зараз у Вірменії законодавством, парламент країни може бути розпущено, якщо прем'єр-міністр добровільно покине посаду й депутати двічі не зможуть обрати нового главу уряду. Пашинян заявляв, що хоче скористатися цією нормою, домовившись із депутатами не обирати нікого на пост прем'єра.
Після сьогоднішнього голосування депутати зможуть відкладати засідання парламенту (як уточнює PanARMENIAN.Net, через блокаду будівлі або відсутність частини парламентаріїв), що суттєво звузить можливість ухвалення необхідних для розпуску парламенту рішень.
Пашинян зазначив, що ті, хто підтримує цю ініціативу, "оголошують війну народу".
Перед голосуванням прем'єр закликав громадян зібратися біля будівлі парламенту і висловити свою незгоду. Активісти перекрили найближчі вулиці, а також виїзд із території парламенту, депутати залишаються заблокованими всередині.
Сам Пашинян перебуває у будівлі парламенту, звідки у прямому ефірі у Facebook закликав мітингувальників не перешкоджати депутатам, які хочуть покинути Національні збори.
23 квітня 2018 року вуличні акції протесту в Єревані змусили тодішнього главу уряду Сержа Саргсяна піти у відставку. Із 2008-го до 2018 року він був президентом Вірменії й намагався зберегти свою владу на новій посаді після переходу країни до парламентської форми правління.
Унаслідок революції 2018 року прем'єр-міністром Вірменії став Пашинян.
Проведення дострокових виборів парламенту, де більшість залишилася у колись панівної Республіканської партії, було однією з обіцянок Пашиняна. Він заявляв про намір провести вибори у грудні цього року.