В ЄС презентували дорожню карту зняття обмежень, запроваджених через коронавірус

У ЄС планують спочатку відкрити внутрішні кордони, а потім зовнішні
Фото: ЕРА

Внутрішній прикордонний контроль у ЄС будуть поступово знімати відповідно до поліпшення епідемічної ситуації, про це йдеться у спільній пропозиції Єврокомісії та Європейської ради.

Європейський союз має намір поступово знімати обмеження на перетин кордонів усередині шенгенської зони, запроваджені після спалаху коронавірусної інфекції; окрім того, передбачено поетапне пожвавлення економічної діяльності ЄС. Про це йдеться в дорожній карті, яку 15 квітня презентували у Брюсселі президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн і президент Європейської ради Шарль Мішель, повідомляє сайт Єврокомісії.

Контроль на кордонах усередині Шенгену будуть знімати відповідно до того, як епідемічна ситуація на прикордонних територіях почне вирівнюватися. На наступному етапі буде відкрито для переміщення громадян зовнішні кордони ЄС.

Під час розморожування економіки важливо, щоб усе працездатне населення не поверталося на підприємства одночасно, підкреслюють у керівних органах Союзу.

Дорожня карта передбачає, що збори людей мають поступово дозволяти в такому порядку:

  • школи та університети;
  • комерційна діяльність (роздрібна торгівля);
  • ресторани, кав'ярні;
  • масові зібрання.

"Необхідно продовжувати зусилля щодо запобігання поширенню вірусу, проводячи інформаційні кампанії, щоб спонукати населення дотримуватися суворих правил гігієни та соціального дистанціювання. Необхідно постійно стежити за ситуацією і перебувати в готовності до повернення до суворіших заходів стримування відповідно до необхідності", – підкреслили в Єврораді та Єврокомісії.

Єврокомісія 16 березня запропонувала заборонити в'їзд іноземцям у ЄС на 30 днів. Глави держав – членів ЄС підтримали цю ініціативу 17 березня. 8 квітня Єврокомісія запропонувала продовжити заборону на в'їзд негромадян ЄС із несуттєвих причин до 15 травня.

Багато країн ЄС оголосило про введення карантинних заходів, що передбачає закриття кордонів усередині Шенгену.

Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник у Китаї в грудні 2019 року. 11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.