У США у справі Парнаса і Фрумана заарештували четвертого підозрюваного
Девіда Коррею, якого разом із бізнесменами Ігорем Фруманом і Львом Парнасом підозрюють у порушенні законів про фінансування виборчих кампаній, фінансовому шахрайстві та незаконному лобіюванні інтересів іноземної держави у США, заарештували в аеропорту імені Джона Кеннеді у Нью-Йорку 16 жовтня.
У США заарештували Девіда Коррею, який є четвертим підозрюваним у справі про порушення правил фінансування виборчих компаній за участю особистого адвоката президента США Дональда Трампа Рудольфа Джуліані, повідомляє 16 жовтня CNN.
Коррею взяли під варту після прибуття в аеропорт імені Джона Кеннеді у Нью-Йорку вранці в середу.
Він, а також інші фігуранти справи – бізнесмени Ігор Фруман, Лев Парнас і Андрій Кукушкін – мають постати перед судом 17 жовтня.
Корреї було висунуто обвинувачення в участі у схемі використання іноземних грошей для політичного лобіювання компанії, яка займалася виробництвом рекреаційної марихуани в Неваді та інших американських штатах. Коррею, Парнаса і Фрумана також обвинувачують у порушенні законів про фінансування виборчих кампаній, фінансовому шахрайстві і незаконному лобіюванні інтересів іноземної держави у США.
Парнасу і Фруману раніше було висунуто додаткові обвинувачення у змові з метою приховання внеску для члена Конгресу США для просування інтересів принаймні одного українського чиновника.
Кукушкін – каліфорнійський бізнесмен українського походження. Його обвинувачують у порушенні закону про фінансування виборчих кампаній. Він був затриманий вранці 10 жовтня у Сан-Франциско.
22 липня вийшло спільне розслідування видання BuzzFeed і журналістського консорціуму з розслідування корупції та організованої злочинності OCCRP. У ньому йшлося, що Парнас і Фруман причетні до відкликання посолки США в Україні Марі Йованович. У травні бізнесмени зустрілися з конгресменом-республіканцем Пітом Сешнсом, який незабаром після цього написав держсекретареві Майку Помпео лист зі звинуваченнями на адресу Йованович. Сешнс і Джуліані стверджували, що дипломатка у приватних розмовах висловлювала неповагу до чинної адміністрації США.
Канал NBC News повідомляв, що українським чиновником, який фігурує в документах обвинувачення у США як людина, яка закликала двох соратників адвоката Руді Джуліані домагатися відставки посолки США в Україні Марі Йованович, є колишній генеральний прокурор України Юрій Луценко. Останній стверджує, що у нього не було ділових відносин із Парнасом і Фруманом.
Окрім того, повідомляли, що Парнас розповів журналістам, як узимку 2019 року влаштував переговори Джуліані з колишнім генеральним прокурором України Віктором Шокіним за допомогою Skype. Потім за участю Фрумана і Парнаса було організовано дві зустрічі Джуліані з тодішнім главою ГПУ Юрієм Луценком, а також з його заступником Назаром Холодницьким.
Темою розмов були матеріали слідчих органів України про ймовірний зв'язок політичної діяльності кандидата у президенти США від Демократичної партії Джо Байдена та його сина Гантера в компанії Burisma, власником якої був міністр екології України часів президентства Віктора Януковича Микола Злочевський.
За інформацією журналістів, у плани бізнесменів входила також організація контакту Джуліані із президентом України Володимиром Зеленським. Вони намагалися вийти на нього через українського бізнесмена Ігоря Коломойського, однак той відмовився стати посередником, а в одному з інтерв'ю назвав їх аферистами. Ті у відповідь подали в Україні позов до суду на Коломойського з вимогою компенсації 200 млн грн моральної шкоди.
11 жовтня Парнаса і Фрумана заарештували.
Агентство Reuters повідомляло, що Парнас і Фруман працювали на українського бізнесмена Дмитра Фірташа, який перебуває під вартою в Австрії.