Вассерман: Юридично Прибалтика належить до РФ. Латвію й Естонію Росія цілком офіційно купила у 1721 році
Публіцист Анатолій Вассерман, який отримав російське громадянство, заявив, що прибалтійські країни можуть провести референдум про вихід із Європейського союзу і повернення до складу Росії.
Український публіцист Анатолій Вассерман, який отримав російське громадянство, вважає, що територія Балтії на підставі укладених Росією договорів 18-го століття належить Росії.
Про це він заявив в інтерв'ю порталу RuBaltic.Ru.
"Юридично Прибалтика, звичайно ж, належить до Росії... Латвію й Естонію Росія цілком офіційно купила у 1721 році, заплатили 2 мільйони талерів... Важко сказати, скільки це було в перерахунку на нинішні гроші, але це була досить велика сума... Відтоді жодних контрактних угод щодо цих земель не було. Тобто вони залишаються російською власністю", – розповів публіцист.
Вассерман додав, що Росія не планує виганяти місцеве населення під час повернення земель, тому що "за російськими традиціями земля і її населення пов'язані між собою".
Він зазначив, що Литовські землі переходили з рук у руки, однак коли Литву захопила Росія у 1794 році, її жителі "проти цього жодним способом не заперечували".
Крім того, публіцист заявив, що "російська цивілізація" активно вбирає в себе досягнення інших цивілізацій, які вона "трансформує у своєму дусі". У зв'язку з цим він зазначив, що твори естонських авторів є частиною російської культури.
"Так само, як ці республіки свого часу провели референдуми про вихід зі складу Росії, вони можуть провести референдум про вихід із Європейського союзу і повернення до складу Росії... У цих країн уже є досвід возз'єднання з Росією. Я маю на увазі події 1940 року. Зараз це наказано вважати "радянською окупацією" Литви, Латвії та Естонії", – підсумував Вассерман.
8 липня 2016 року на своєму саміті у Варшаві НАТО ухвалив рішення про посилення військової присутності в Польщі, Естонії, Латвії і Литві. Глава Альянсу Єнс Столтенберг повідомив, що розгортання посиленого угруповання почнеться з 2017 року. За його словами, це буде наймасштабніше посилення НАТО "протягом цілого покоління". Напередодні саміту Столтенберг казав, що Альянс бачить загрозу з боку Росії, "яка готова застосувати силу для зміни кордонів".
В оновленій у 2016 році військової стратегії Литви Росію названо головною загрозою.