Великобританія може відкласти санкції за отруєння Скрипалів до виходу з ЄС – британське МВС
Застосувати новий британський закон про санкції, зокрема "поправку Магнітського", у зв'язку з отруєнням колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його доньки Юлії вдасться тільки після Brexit, зазначив заступник міністра внутрішніх справ країни Бен Воллес.
Великобританія може відкласти запровадження санкцій у зв'язку з отруєнням колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його доньки Юлії до виходу з Євросоюзу. Про це заявив заступник міністра внутрішніх справ країни Бен Воллес, повідомила газета The Telegraph 15 вересня.
Чиновник зазначив, що застосувати новий британський закон про санкції, зокрема "поправку Магнітського", вдасться тільки після Brexit. Зараз на санкційну політику Великобританії впливає позиція всіх членів ЄС.
Воллес не уточнив, що мається на увазі під словосполученням "після Brexit" – дата виходу країни з блоку чи дата закінчення перехідного періоду.
Вихід Великобританії з ЄС заплановано на 29 березня 2019 року о 23.00 за лондонським часом (30 березня о 1.00 за Києвом). Перехідний період, під час якого будуть зберігатися торговельні зв'язки, має тривати до кінця 2020 року.
1 травня Палата громад парламенту Великобританії ухвалила в останньому читанні закон про санкції і внесла в нього "поправку Магнітського". Ініціатива дасть можливість уряду Британії відмовляти у візах особам, обвинуваченим у грубих порушеннях прав людини і корупції. Також у зазначений закон про санкції внесли статтю про розкриття імен власників фірм в офшорах у британських заморських територіях.
Скрипаля і його дочку Юлію отруїли у березні 2018 року у британському Солсбері нервово-паралітичним агентом "Новачок". Жінку виписали з лікарні у квітні, а колишнього шпигуна – у травні. Лондон стверджує, що "Новачок" розробили в Росії. Москва цю інформацію заперечує.
5 вересня у прокуратурі Британії назвали імена підозрюваних у нападі на Скрипалів, це росіяни Олександр Петров і Руслан Боширов. Прем'єр-міністр країни Тереза Мей заявила, що вони є офіцерами Головного розвідувального управління Генштабу РФ.
13 вересня російський пропагандистський телеканал Russia Today опублікував інтерв'ю з Петровим і Бошировим. Вони заявили, що справді були в Солсбері у березні, але їздили туди виключно на екскурсію. Свою причетність до отруєння та до роботи у ГРУ вони заперечували.