Великобританія не планує виходити з ядерної угоди з Іраном
У міністерстві закордонних справ Великобританії заявили, що Сполучене Королівство не вводитиме санкцій щодо Ірану і має намір захищати від американських обмежувальних заходів компанії, які співпрацюють із Тегераном.
Лондон не буде виходити з ядерної угоди з Іраном. Про це виданню "Известия" повідомили у прес-службі МЗС Великобританії 14 серпня.
11 серпня посол США у Великобританії Вуді Джонсон сказав, що Вашингтон має намір і далі тиснути на Іран і хоче, щоб Британія стала на бік США.
У відповідь на заклик дипломата в британському дипвідомстві підкреслили, що Сполучене Королівство не вводитиме санкцій щодо Ірану і має намір захищати від американських обмежувальних заходів компанії, які співпрацюють із Тегераном.
У міністерстві додали, що Лондон готовий обговорювати зі США співпрацю стосовно дій Ірану, які викликають занепокоєння.
8 травня 2018 року президент США оголосив, що його країна виходить зі Спільного всеосяжного плану дій щодо Ірану, оскільки вважає його "катастрофічним". За словами Трампа, Тегеран обманював світову спільноту, приховуючи продовження досліджень у сфері ядерної зброї.
Президент Ірану Хасан Рухані зазначив, що радий виходу США з ядерної угоди. Він назвав Вашингтон "проблемним партнером" і поінформував, що продовжить роботу за угодою із Францією, Великобританією, Німеччиною, Китаєм та Росією. Також Рухані попередив, що Тегеран може відновити збагачення урану в промислових масштабах.
Рішення Трампа підтримали Ізраїль і Саудівська Аравія, але засудили лідери Європейського союзу, генсек ООН Антоніу Гутерріш та міністерство іноземних справ РФ.
6 серпня Трамп підписав указ, який відновлює санкції проти Ірану, які діяли до підписання ядерної угоди. Їх буде відновлено за два етапи: перший – із 7 серпня, другий – протягом наступних трьох місяців.