Венедиктов про можливе об'єднання РФ із Білоруссю: Може, потрібен зовсім не референдум, а рішення двох парламентів? Із депутатами в нас розмова коротка
Об'єднання Білорусі та Росії цілком реальне, і доказом цього є те, як зараз активно "чистять і оновлюють союзний договір" між країнами, сказав в інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону головний редактор російської радіостанції "Эхо Москвы" Олексій Венедиктов.
Реакція президента Білорусі Олександра Лукашенка на можливе об'єднання його країни із РФ залежатиме від "ціни питання". Таку думку висловив головний редактор російської радіостанції "Эхо Москвы" Олексій Венедиктов в авторській програмі "ГОРДОН" на телеканалі "Наш".
"А я не знаю, що білоруський народ. А як "кримський народ"? Як проголосує білоруський народ, якщо в них запитати: "Чи хочете ви жити щасливо і заможно разом із Росією?" А яка нам різниця? А може, потрібен зовсім не референдум, а рішення двох парламентів? Із депутатами в нас розмова коротка", – сказав він.
Венедиктов підкреслив, що зараз активно "чистять і оновлюють союзний договір".
"Отже, погляд у цей бік є. Буде чи ні? З огляду на мої міркування, що Володимир Володимирович залишиться, – так [буде]. Так мені здається", – сказав він.
Венедиктов: Путін мені сказав: "Твій інтернет – суцільна дезінформація. Дивись, там лежать теки, кожну підписано генералом, якщо мене обдурять, можу погони зірвати!" Читайте повний текст інтерв'ю
Наприкінці 2018 року російське видання "Московский комсомолец" написало, що Лукашенко на перемовинах із Путіним 25 грудня 2018 року погодився на уніфікацію законодавства із РФ, створення єдиного парламенту, кабінету міністрів та інших органів влади, перехід на спільну символіку і єдину валюту. 10 січня 2019 року Лукашенко назвав розмови про можливе об'єднання з Росією дурними і притягнутими за вуха.
15 лютого, після зустрічі із президентом РФ у Сочі, президент Білорусі на конференції заявив, що суверенітет країни для нього – "святе". Водночас він зазначив, що з Путіним він готовий об'єднуватися, але невідомо, чи хочуть росіяни та білоруси.
22 лютого, під час відвідування Військової академії в Мінську, Лукашенко закликав не вірити і не читати заяв про можливу втрату суверенітету Білорусі.
17 квітня голова уряду РФ Дмитро Медведєв заявив, що Білорусі Москва надала пропозиції щодо подальшої інтеграції з Росією в межах Союзної держави.
26 липня Лукашенко заявив, що Білорусь ніколи не розірве відносин із "братньою" Росією.