Верзілов про своє отруєння: Різні думки ходили. Можливо, все це помста за акцію "Міліціонер вступає у гру"
За словами учасника російської групи Pussy Riot і видавця "Медиазоны" Петра Верзілова, Головне управління внутрішніх справ Москви, яке не змогло запобігти акції Pussy Riot у фіналі чемпіонату світу з футболу, навряд чи санкціонувало його отруєння.
Учасник російської групи Pussy Riot і видавець "Медиазоны" Петро Верзілов заявив в інтерв'ю "Медузе", опублікованому 28 вересня, що його могли отруїти через акцію "Міліціонер вступає у гру", хоча сам він схиляється до версії, пов'язаної з російськими спецслужбами.
15 липня Верзілов і його цивільна дружина Вероніка Нікульшина брали участь в акції Pussy Riot "Міліціонер вступає у гру". Разом із ще двома активістами вони вибігли на поле під час фінального матчу чемпіонату світу з футболу між збірними Франції та Хорватії. Суд засудив членів Pussy Riot до 15 діб арешту і трирічної заборони на відвідування спортивних заходів.
"Звичайно, версія, пов'язана з Головним розвідувальним управлінням, значно реалістичніша, тому що Головне управління внутрішніх справ Москви [яке не змогло запобігти акції Pussy Riot у фіналі чемпіонату світу з футболу] – просто, ну, не та організація. У неї немає такої кількості професійних навичок. І компетенції займатися такими речами. Страшенно сумнівно, що ГУВС Москви саме собою могло вольовим жестом санкціонувати таке отруєння... Різні думки ходили минулого тижня. Що, можливо, жодної ЦАР – насправді це все помста за акцію", – заявив Верзілов.
"Чому тобі не здається ця версія переконливою? Акція була ляпасом співробітникам Федеральної служби охорони та Федеральної служби безпеки", – запитав журналіст. "Дуже сильною, звичайно. Але не ФСО і не ФСБ", – сказав Верзілов.
За його словами, потім з'ясувалося, що це все-таки ГУВС Москви гарантувало безпеку футбольного матчу.
"ФСО і ФСБ займалися тими, хто сидить високо в ярусі [президентом Росії Володимиром Путіним та іншими світовими лідерами], і ніяк у їхнє завдання, всупереч тому, що говорили спочатку, не входив контроль над футбольним полем... Головний аргумент тут у тому, що вже [до моменту отруєння] минув понад місяць. Потім були ж комічні спроби вручити нам нові 15–20 діб щодо цієї божевільної фабули проведення мітингу на футбольному полі, яку навіть Хамовнічеський суд відмовився розглядати. При адвокаті нашому сказавши: "Слухайте, ви хочете заарештувати людей? Нормальний підготуйте матеріал, так? А якщо не можете, тоді до побачення", – продовжив Верзілов.
Він нагадав, що учасникам групи Pussy Riot намагалися висунути нове обвинувачення вже на 16-й день арешту щодо акції.
"Із чим сам пов'язуєш цю активність силовиків?" – запитав журналіст.
"Є відчуття, що більше вона пов'язана з африканськими справами. Це звучить дуже голослівно, але, як ми чудово розуміємо, це може бути будь-який мікс із силовиків. Які доходять такого рішення і погоджуються, що потрібно діяти ось так", – відповів Верзілов.
11 вересня Верзілова доправили в токсикореанімаційне відділення однієї з лікарень Москви у важкому стані. Лікарі підозрювали отруєння ліками. Рідні Верзілова стверджували, що він не приймав жодних препаратів.
14 вересня Верзілов прийшов до тями. Його доправили в берлінську клініку "Шаріте". Фахівці клініки припустили, що активіста отруїли, але передозування ліками не було.
Як повідомила учасниця Pussy Riot Надія Толоконникова, медики схиляються до висновку, що видавця "Медиазоны" могли отруїти "спеціально розробленою військовою отрутою". За її словами, незадовго до отруєння Верзілов отримав по електронній пошті звіт про розслідування вбивства російських журналістів у ЦАР.
26 вересня активіста виписали з "Шаріте". Сам Верзілов уважає, що співробітники ГРУ випробували на ньому "новий отруйний коктейль". Він заявив про бажання повернутися в Москву.