"Ви завжди зможете повернутися". Віцепрезидент Єврокомісії написав "любовний лист" Великобританії, яка виходить із ЄС
У листі до Великобританії віцепрезидент Єврокомісії Франс Тіммерманс порівняв себе зі "старим коханцем".
Віцепрезидент Єврокомісії Франс Тіммерманс 26 грудня опублікував у газеті The Guardian "любовний лист" до Великобританії, яка вирішила вийти з Євросоюзу.
Політик згадав, що в дитинстві навчався у приватній британській школі в Римі, і порівняв себе зі "старим коханцем".
"Я люблю вас. За те, хто ви і що ви мені дали. Я як старий коханець. Я знаю ваші сильні і слабкі сторони... Ви вирішили піти. Це розбиває мені серце, але я поважаю це рішення", – написав політик.
За його словами, у процесі Bexit усім сторонам завдано шкоди і це може продовжитися. Він додав, що Великобританія "завжди зможе повернутися" в ЄС.
У червні 2016 року у Великобританії провели референдум про вихід країни із Європейського союзу. Це рішення тоді підтримав 51,9% британців. Дату виходу призначили на 29 березня 2019 року.
Британський парламент 13 березня 2019 року проголосував проти Brexit за схемою "без угоди". Водночас Палата громад кілька разів відхиляла урядовий варіант угоди щодо Brexit.
На саміті 10 квітня лідери країн Євросоюзу затвердили відтермінування Brexit до 31 жовтня, а 29 жовтня ЄС продовжив терміни виходу Великобританії ще на три місяці – до 31 січня 2020 року.
Прем'єр-міністр країни Борис Джонсон заявляв, що має намір до 25 грудня подати на розгляд британського парламенту угоду про вихід Сполученого Королівства з Європейського союзу, якщо Консервативна партія переможе на парламентських виборах і йому знову дадуть можливість очолити уряд.
12 грудня у Великобританії провели дострокові вибори. Консервативна партія здобула 364 місця в парламенті, а Джонсон залишився прем'єр-міністром.
20 грудня Палата громад Великобританії підтримала угоду щодо Brexit, згідно з якою країна залишить Європейський союз 31 січня. Триває подальша перевірка законопроєкту в парламенті. Дебати за планом виходу з ЄС проведуть 7-го, 8-го і 9 січня, коли парламентарії повернуться після різдвяних канікул. Із ЄС Великобританія вийде лише формально, оскільки країна втратить представництво і право голосу в органах влади Євросоюзу, але залишиться частиною єдиного економічного простору до кінця 2020 року.