Після протестів у Грузії змінять виборчу систему
Лідер керівної партії Грузії "Грузинська мрія" Бідзіна Іванішвілі зазначив, що його політсила готова розпочати широкі консультації з парламентськими і непарламентськими політичними партіями щодо переходу на пропорційну виборчу систему з нульовим бар'єром.
Парламентські вибори в Грузії 2020 року буде проведено за пропорційною системою і нульовим бар'єром. Про це 24 червня заявив експрем'єр-міністр Грузії, лідер керівної партії "Грузинська мрія" Бідзіна Іванішвілі, повідомляє 1tv.ge.
"Що стосується сьогоднішнього політичного рішення, то головною причиною, яка привела нас до цього, є наше суспільство та особливо бажання і готовність молоді брати активну участь в управлінні країною та брати на себе відповідальність за себе... Тому пропонуємо вам перейти на пропорційну виборчу систему. Водночас ми позбавляємо нас відсоткового бар'єра нинішньої ситуації та сподіваємося, що 2020 року ми здобудемо парламент, у якому будуть представлені практично всі політичні діячі та весь інтелектуальний потенціал цієї країни", – сказав політик.
Він зазначив, що його партія готова розпочати широкі консультації з парламентськими і непарламентськими політичними партіями одразу після закінчення поточної сесії.
Іванішвілі нагадав, що перехід на пропорційну систему мав відбутися 2024 року, однак "життя вносить свої корективи".
20 червня 2019 року в Тбілісі кілька тисяч людей вимагали відставки спікера парламенту, глав МВС та Служби держбезпеки. Люди вигукували антиросійські гасла. Частина демонстрантів прорвалася в будівлю парламенту.
Приводом до початку маніфестацій у столиці Грузії став скандал на засіданні Міжпарламентської асамблеї православ'я. Її президент, росіянин Сергій Гаврилов вирішив вести засідання з крісла спікера грузинського парламенту. Опозиція зірвала роботу асамблеї та змусила російську делегацію терміново покинути Тбілісі.
Проти учасників акції поліція застосувала сльозогінний газ і гумові кулі. Під час масових протестів приблизно 240 людей дістало поранення.
Незважаючи на те, що голова парламенту Грузії Іраклій Кобахідзе подав у відставку, 21 червня акції протесту продовжилися.
Протестувальники вимагають відставки глави МВС Георгія Гахарії, проведення виборів за пропорційною системою і звільнення затриманих 20 червня.