Війська Філіппін заявили про знищення 120 бойовиків на півдні країни

На низці південних філіппінських островів діє кілька терористичних угруповань
Фото: EPA

Начальник Генштабу збройних сил Філіппін Едуардо Ано висловив упевненість, що "протягом кількох днів у місті Мараві терористів не залишиться".

Урядові війська Філіппін знищили на півдні країни приблизно 120 бойовиків угруповання "Мауте", ще орієнтовно 100 ісламістів були оточені і повинні скласти зброю до кінця поточного тижня. Такі дані навів начальник Генштабу збройних сил країни Едуардо Ано, повідомляє Malaya.

Воєначальник зазначив, що бойовики переховуються в міській межі Мараві, тому операція з їх знищення ускладнена з огляду на міський ландшафт. Окрім того, за його словами, "по всьому периметру блокованої території екстремісти розставили професійних снайперів, що також заважає військам очистити район".

Одночасно начальник Генштабу висловив упевненість, що "протягом кількох днів у місті терористів не залишиться".

Між тим утрати серед військовослужбовців і поліцейських із початку антитерористичної операції у провінції Мінданао становлять 38 осіб, окрім того, іще 38 місцевих жителів загинули від рук екстремістів.

Представник об'єднаного командування операції підполковник Джо Еррейра також розповів, що в одному з будинків у звільнених районах Мараві було виявлено майже $1,6 млн. За його словами, "приміщення було під охороною снайперів, також залишилися кулеметні гнізда", цитує газета The Straits Times.

"Це свідчить, що бойовики мають підтримку, зокрема отримуючи фінансування від міжнародних терористів", – сказав підполковник.

Влада Філіппін стверджує, що бойові дії на півдні країни веде не більше ніж 400 радикалів, зокрема приблизно 40 іноземних найманців. Між тим спецслужби сусідніх країн – Індонезії та Малайзії – не виключають, що мова може йти як мінімум про 10 тис. бойовиків.

На низці південних філіппінських островів діє кілька терористичних угруповань. Одне з них, "Абу Саяф", було засноване на початку 1990-х років на кошти, отримані від ватажка терористичної організації "Аль-Каїда" Усами бен Ладена. Угруповання присягнуло на вірність "Ісламській державі". Воно відоме здирствами, викраденням людей, підривами і жорстокими стратами. Його вважають одним із найнебезпечніших у регіоні.

23 травня президент Філіппін Родріго Дутерте прибув до Росії з візитом, проте незабаром попросив вибачення за "порушення робочого графіка" російського президента Володимира Путіна і повідомив, що змушений терміново повернутися до Маніли через бойові дії у провінції Мінданао, яку, за його словами, зайняли сили ІДІЛ.

Президент Філіппін водночас встиг звернутися з проханням про надання російського озброєння.