Військові в Зімбабве оголосили про захоплення влади у країні

15 листопада військові захопили телерадіокомпанію у Зімбабве й оголосили про переворот у країні
Фото: ЕРА (архів)

Солдати на броньованих машинах заблокували доступ до основних державних будівель, парламенту і судів у столиці Зімбабве Хараре.

Військові Зімбабве оголосили про захоплення влади з метою зупинити "злочинців" із оточення президента Роберта Мугабе, через яких у країні почалася економічна криза. Про це повідомляє Reuters.

Солдати Зімбабве на броньованих машинах заблокували доступ до основних державних будівель, парламенту і судів у столиці країни Хараре.

"Наша мета – тільки злочинці, які скоюють злочини і спричинюють соціальні та економічні проблеми в країні, наша мета – добитися для них правосуддя", – заявив генерал армії Зімбабве Мойо у зверненні на національному телебаченні.

Сам президент і його дружина перебувають у безпеці, зазначає агентство. Джерело Reuters повідомило, що військові затримали міністра фінансів Зімбабве Ігнатіуса Чомбо. Він також належить до верхівки керівної партії країни.

За даними Associated Press, у Хараре сталося як мінімум три вибухи. Повідомлень про загиблих не надходило.

Президентові Зімбабве Роберту Мугабе 93 роки. Він очолює країну протягом останніх 37 років. Reuters пов'язує переворот у країні з відставкою віце-президента країни Еммерсона Мнангагви, якого вважали імовірним наступником глави держави. Він мав підтримку армії Зімбабве.

13 листопада глава збройних сил Зімбабве Константіно Чивенга звинуватив Мугабе в політичних чистках у керівній партії і пригрозив втручанням армії в політичну кризу, пов'язану з відставкою Мнангагви. Наступного дня Мугабе провів засідання кабінету міністрів, на якому звинуватив Чивенгу у "віроломний поведінці і підбурюванні до повстання".

Як зазначає Associated Press, президент країни також звинуватив Мнангагву у спробі захопити владу за допомогою чаклунства. За даними опитаних агентством експертів, першопричиною конфлікту стала позиція першої леді Зімбабве, 52-річної Грейс Мугабе.

У керівній партії "Африканський національний союз Зімбабве – Патріотичний фронт" опублікували заяву, в якій стверджують, що генерал Чивенга здійснює держзраду.

Увечері 14 листопада кілька танків і броньованих армійських машин було помічено на вулицях столиці Зімбабве Хараре і на під'їздах до резиденції Мугабе. Уранці 15 листопада військові захопили телерадіокомпанію у Зімбабве.