Військовий експерт Гольц уважає, що за допомогою навчань "Запад-2017" Росія приховуватиме невисоку боєздатність підрозділів

Гольц зазначив, що боєздатність російської армії "не надто висока"
Фото: Александр Гольц / Facebook
Російський військовий експерт Олександр Гольц зазначив, що нові ударні формування, які створюють у збройних силах РФ, є такими "в основному на папері".

За допомогою участі у військових навчаннях "Запад-2017" міноборони РФ "буде намагатися приховувати" невисоку боєготовність своїх військових підрозділів. Таку думку в інтерв'ю Русской службе "Голоса Америки" висловив російський військовий експерт Олександр Гольц.

"Тому що за останні два-три роки було оголошено про створення кількох великих з'єднань на західному напрямку, створено танкову армію, але водночас чисельність російських збройних сил не росте. Це означає, що всі нові ударні формування – не повного складу. Тобто, вони в основному на папері", – заявив він.

Гольц зазначив, що боєздатність російської армії "не надто висока", але під час навчань створюватимуть враження, що насправді все навпаки.

"Це частина пропагандистської кампанії – того, що зараз називають доктриною начальника генерального штабу Герасимова (Валерій Герасимов, начальник генштабу РФ. – "ГОРДОН"), оскільки вперше ці ідеї було висловлено під час його доповіді 2013 року", – сказав експерт.

Навчання "Запад-2017" пройдуть у Білорусі з 14-го до 20 вересня. Військовослужбовці РФ почали прибувати в країну 24 липня.

Своє занепокоєння щодо їхнього проведення вже висловили країни Європейського союзу, НАТО й Україна.

У серпні міжнародне розвідувальне співтовариство InformNapalm зафіксувало масштабне переміщення російської військової техніки всією лінією європейського кордону. Експерти попередили, що навчання можуть стати етапом "окупації та втягування Білорусі у збройний конфлікт".

Секретар Ради національної безпеки й оборони України Олександр Турчинов не виключає, що під виглядом навчань може відбутися нове вторгнення російських військ.

Україна й НАТО скерують своїх верифікаторів на навчання. Окрім цього, до моніторингу запросили Польщу, Литву, Латвію, Естонію, Швецію та Норвегію.