Мета Мінська й Москви створити єдиний парламент та уряд не змінилася – посол Білорусі в Москві
За словами посла Білорусі в Москві Володимира Семашка, Росія та Білорусь погодили 20 із 31 дорожньої карти договору про інтеграцію.
Росія та Білорусь погоджують угоду про інтеграцію, передбачену договором, підписаним у 1999 році. Про це 29 листопада в Москві заявив на полях міжнародної конференції посол Білорусі в Москві Володимир Семашко, повідомляє TUT.BY.
"Президенти домовилися, що цілі заявлено грандіозні, і їх не мають змінювати. Це перехід на уніфіковане податкове законодавство, створення єдиних ринків нафти, газу та електроенергії, створити єдиний парламент та уряд із певними повноваженнями, коли незалежні Росія та Білорусь віддають наверх певні керівні функції з обов'язковим виконанням. Таке завдання наразі розв'язують", – сказав він.
За словами дипломата, прем'єр-міністри двох країн погодили 20 із 31 дорожньої карти поглибленої інтеграції.
"Останнє слово буде за президентами країн. Переконаний, завдання буде розв'язано", – вважає Семашко.
Він зауважив, що дорожні карти передбачають, зокрема, створення єдиних ринків до 2021 року.
Наприкінці 2018 року російське видання "Московский комсомолец" написало, що президент Білорусі Олександр Лукашенко на переговорах із президентом РФ Володимиром Путіним 25 грудня 2018 року погодився на уніфікацію законодавства із РФ, створення єдиного парламенту, кабінету міністрів та інших органів влади, перехід на спільну символіку та єдину валюту.
У січні 2019 року Лукашенко назвав розмови про ймовірне об'єднання з Росією дурними і притягнутими за вуха, а в лютому закликав не вірити і не читати заяв про ймовірну втрату суверенітету Білорусі.
17 квітня прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв повідомив, що Білорусі надійшли від Москви пропозиції щодо подальшої інтеграції з Росією в межах Союзної держави.
16 вересня "Коммерсантъ" із посиланням на джерело в російському уряді повідомило, що Росія і Білорусь мають намір із січня 2021 року об'єднати економіки. Глава білоруського міністерства закордонних справ Володимир Макей заявив, що уряди Росії та Білорусі планують почати роботу над єдиним Податковим кодексом.
Союзна держава – наддержавність Росії та Білорусі з поетапно організовуваним єдиним політичним, економічним, військовим, митним, валютним, юридичним, гуманітарним та культурним простором. Було створено 2 квітня 1997 року президентом Росії Борисом Єльциним і Лукашенком. Передбачає максимальне об'єднання двох країн аж до м'якого варіанта федерації. Активна інтеграція тривала до моменту приходу в Росії до влади Володимира Путіна, надалі через різні стратегічні завдання держав інтеграційні процеси практично завмерли. У 2011 році на тлі потепління відносин Мінська та Москви проєкт Союзної держави знову було взято до виконання.