Влада Афганістану стурбована підготовкою угоди між США й талібами – ЗМІ
Афганський уряд, який насторожено ставиться до переговорів між США й талібами і ніколи не брав участі в них, стурбований тим, що американські війська можуть вивести з Афганістану до того, як між сторонами буде досягнуто мирної угоди, повідомляє NBC News.
Уряд Афганістану конфліктує зі спеціальним представником США щодо примирення в Афганістані Залмаєм Халілзадом через запропоновану угоду з талібами. Про це повідомляє NBC News із посиланням на джерела серед дипломатів і посадовців з обох боків.
Після того як Халілзад повідомив владу Афганістану про умови операції, між ними почалися "напружені" дискусії.
Водночас Державний департамент США відмовився коментувати обговорення сторін і деталі операції.
Угода передбачає поетапне виведення американських військ в обмін на згоду талібів розпочати мирні переговори з афганським урядом і зобов'язання не допускати використання районів, які вони контролюють, як майданчика для діяльності "Аль-Каїди", "Ісламської держави" або інших терористичних груп, зазначає телеканал.
Афганський уряд, який насторожено ставиться до переговорів між США й талібами і ніколи не брав участі в них, стурбований тим, що американські війська можуть вивести до того, як буде досягнуто мирної угоди. Афганські чиновники вважають, що Вашингтон, можливо, погодився на великі поступки своїм супротивникам, повідомило джерело телеканала.
Протягом останніх 10 місяців США й "Талібан" провели дев'ять раундів переговорів.
3 вересня Халілзад повідомив, що США й "Талібан" досягли угоди про умови мирного договору в Афганістані.
У 2001 році США разом із союзниками почали операцію в Афганістані проти радикального ісламістського руху "Талібан", приводом для якої стали терористичні атаки в Америці 11 вересня. Наприкінці 2014 року з Афганістану вивели більшу частину іноземних військ.
У серпні 2017 року телеканал Fox News повідомив, що Трамп підписав нову стратегію щодо Афганістану. Глава Білого дому заявив, що швидкий вихід армії США з Афганістану створить вакуум, який терористи "миттєво заповнять".
У відповідь "Талібан" висунув вимогу до Трампа вивести війська з Афганістану.
У 2017 році у країні було приблизно 11 тис. американських військовослужбовців. У вересні 2017 року тодішній міністр оборони США Джеймс Меттіс повідомив, що Сполучені Штати відправлять до Афганістану додатково більш ніж 3 тис. військових.
30 червня 2018 року Афганістан припинив перемир'я з бойовиками терористичної організації "Талібан" і відновив воєнну операцію, заявив президент країни Ашраф Гані.
21 грудня 2018 року агентство Associated Press із посиланням на американських посадовців повідомляло, що Пентагон планує вивести до половини з 14 тис. американських військових, які служать в Афганістані.
26 січня 2019 року агентство Reuters написало, що офіційні представники талібів погодили з американськими парламентарями проєкт мирної угоди, яка передбачає виведення іноземних військ з Афганістану протягом 18 місяців після її підписання.