Влада Китаю заборонила журналістам писати про ядерну і ракетну програму КНДР

Китайська влада занепокоєна тим, що КНДР влаштовує провокації напередодні важливих подій у Китаї
Фото: ЕРА

Джерела видання Kyodo News повідомили, що китайська влада сподівається уникнути провокацій із боку Кім Чен Ина на час з'їзду Компартії, заборонивши ЗМІ висвітлювати деякі теми.

Влада Китаю наполегливо рекомендувала вітчизняним ЗМІ утриматися від публікації репортажів про ядерну і ракетну програму Північної Кореї та орієнтуватися тільки на офіційну позицію вищого керівництва щодо цієї теми. Про це 16 жовтня повідомило японське агентство Kyodo News із посиланням на інформовані джерела.

Обмеження запровадили, щоб запобігти подальшій ескалації відносин між Китаєм і Північною Кореєю на час з'їзду Комуністичної партії Китаю.

Китайський уряд занепокоєний тим, що КНДР періодично влаштовує провокації напередодні важливих заходів у Китаї, тому ЗМІ доручили транслювати тільки офіційну позицію вищого керівництва Китаю про ракетно-ядерну програму КНДР.

Китайське джерело видання зазначило, що було заборонено публікацію всіх підготовлених статей про Північну Корею, незалежно від їхнього змісту.

Як пише японське видання, деякі випробування ядерної зброї у КНДР цьогоріч збіглися із головними політичними подіями у Китаї, а один із вибухів ядерної бомби стався за кілька годин до початку саміту країн БРІКС (Бразилія, Росія, Індія, Китай і Південна Африка), організованого генеральним секретарем ЦК Китаю.

Північнокорейська влада останніми місяцями засуджує Китай за підтримку санкцій, запроваджених Радою Безпеки ООН щодо КНДР через її ядерну програму.

У Сеулі і Токіо припускають, що Кім Чен Ин може вдатися до демонстративних дій напередодні або під час з'їзду Компартії Китаю, який розцінюють як найважливішу політичну подію року.

Від 2006 року КНДР здійснила шість випробувань ядерної зброї. Останнє – 3 вересня цього року. За останні два місяці вона провела декілька пусків балістичних ракет.

Рада Безпеки ООН 11 вересня ухвалила резолюцію про посилення санкцій щодо Північної Кореї, установивши заборону на експорт північнокорейського текстилю, а також жорсткі ліміти на постачання до країни нафтопродуктів, зокрема сирої нафти та конденсатів.

30 вересня у Держдепартаменті США заявили, що офіційні особи Північної Кореї не продемонстрували ознак зацікавленості у переговорах про денуклеаризацію, при тому, що у США були прямі канали зв'язку із КНДР.

9 жовтня міністр оборони Джеймс Меттіс заявив, що армія США має бути готовою до "воєнних варіантів" протидії КНДР.

16 жовтня на Корейському півострові почалися спільні військові навчання США і Південної Кореї.