Влада Шрі-Ланки вислала з країни приблизно 200 іноземних ісламських проповідників
Міністр внутрішніх справ Шрі-Ланки Ваджира Абеївардена пояснив вислання іноземних священнослужителів посиленням візових правил для релігійних діячів після серії вибухів.
Після серії вибухів у Шрі-Ланці з країни вислали понад 600 іноземних громадян, приблизно 200 з яких – ісламські проповідники. Про це AFP повідомив міністр внутрішніх справ Шрі-Ланки Ваджира Абеївардена.
За його словами, священнослужителі в'їхали у країну на законних підставах, але термін дії їхніх віз закінчився. Проповідників оштрафували і вислали з країни.
Абеївардена зазначив, що після терактів, пов'язаних із діяльністю джихадистів, влада Шрі-Ланки посилила заходи безпеки, зокрема переглянула візову систему і посилила візові обмеження для проповідників, побоюючись, що вони радикалізують місцевих жителів.
21 квітня у Шрі-Ланці майже водночас сталися вибухи в католицьких церквах міст Коччікаде, Негомбо і Баттікалоа, а також у трьох готелях столиці країни Коломбо: Shangri La, Cinnamon Grand і Kingsbury. Пізніше пролунали сьомий вибух у місті Дехівала-Маунт-Лавінія та восьмий – у передмісті столиці, місті Дематагода. Усі бомби активували терористи-смертники.
Відповідальність за теракти взяли на себе бойовики ІДІЛ. За попередньою версією слідства, серія терактів у Шрі-Ланці сталася у відповідь на напади на мечеті у новозеландському Крайстчерчі.
За уточненими даними влади, жертвами стало 253 людини, серед яких – громадяни Бангладеш, Китаю, Індії, Данії, Японії, Нідерландів, Португалії, Саудівської Аравії, Іспанії, Швейцарії, Туреччини, Великобританії та США.
26 квітня у місті Калмунай на сході Шрі-Ланки під час спецоперації проти причетних до терактів пролунало три вибухи.
29 квітня посол США у Шрі-Ланці Алайна Тепліц заявила, що терористи можуть планувати нові атаки.