Влада Великобританії не знайшла доказів, що фейкові новини із РФ вплинули на процеси в країні
Уряд Великобританії повідомив депутатам парламенту, що розробляє заходи, які дадуть змогу вирішити проблему фейкових новин.
Уряд Великобританії не знайшов доказів, що спроби іноземних, зокрема російських, суб'єктів поширити дезінформацію вплинули на демократичні процеси в країні. Про це йдеться у звіті уряду, опублікованому на сайті британського парламенту.
Уряд підготував документ у відповідь на доповідь парламенту про фейкові новини.
Англійська влада запевнила, що не заспокоїться і буде активно взаємодіяти з партнерами для розроблення політики щодо вирішення проблеми фейкових новин, зосередившись на п'яти основних напрямках:
- проведенні подальших досліджень для вивчення проблеми;
- виробленні у громадян навичок із розрізнення вигаданих новин і фактів;
- роботі з технологічним сектором і платформами соціальних мереж для вироблення рішень для боротьби з фейками;
- правовому врегулюванні проблеми;
- стратегічному партнерстві з боротьби із фейками.
В уряді наголосили, що розробляють разом із партнерами заходи, які дадуть змогу вирішити проблему дезінформації. Протягом найближчих п'яти років Лондон витратить на це понад 100 млн фунтів.
В уряді нагадали депутатам слова прем'єр-міністра Великобританії Терези Мей, що Росія проводить глобальну "кампанію кібершпіонажу та втручання", зокрема втручається у вибори і влаштовує хакерські атаки.
У відповіді депутатам також зазначено, що після отруєння в Солсбері колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його доньки Юлії Росія поширила не менше ніж 38 неправдивих повідомлень про цей злочин.
У листопаді 2017 року вчені університету Свонсі та Каліфорнійського університету в Берклі заявили, що Росія з допомогою ботів і тролів намагалася вплинути на голосування у Великобританії щодо виходу країни з Європейського союзу, яке відбулося 23 червня 2016 року.
28 грудня 2017 року в британському парламентському комітеті з питань культури, ЗМІ та спорту повідомили, що проти Facebook і Twitter можуть ввести санкції, якщо вони і далі заважатимуть парламенту з'ясовувати, чи втручалася Росія в референдум щодо Brexit. Корпорація Facebook Inc. пообіцяла провести детальніше розслідування ймовірного впливу Росії на результати референдуму.
У січні 2018 року Мей заявила, що уряд Великобританії створить підрозділ для боротьби з фейковими новинами і стримування дезінформаційних кампаній інших держав.
29 липня голова комітету з цифровим технологіям британської Палати громад Деміан Коллінз повідомив, що його комітет проводить розслідування із назвою "Фейкові новини". У його межах парламентарії вивчають, зокрема, питання про втручання Росії в референдум щодо Brexit.
Коллінз зауважив, що відомі дані про спроби впливу Росії на вибори в усьому світі можуть бути лише "верхівкою айсберга". А неперевірену інформацію із соцмереж часто бачить більше людей, ніж повідомлення офіційних ЗМІ.
Він додав, що у Facebook рекламодавці можуть оприлюднювати рекламні оголошення на вашій сторінці, перемішуючи їх із повідомленнями ваших друзів, і це неможливо проконтролювати або заблокувати.