Влада хоче купити будинок Скрипаля в Солсбері, щоб його не перетворили на туристичний об'єкт
Рада графства Вілтшир заявила про готовність купити будинок колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля, отруєного в березні 2018 року в Солсбері. Вартість житла – £200 тис. ($254,4 тис.). Скрипалю вдалося вижити після отруєння, але, найімовірніше, у цей будинок він навряд чи повернеться.
Рада графства Вілтшир може купити будинок колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля, якого отруїли в британському Солсбері в березні 2018 року. Про це пише Mirror.
Сусіди побоюються, що новий власник може зробити з дому туристичний об'єкт або музей, або його можуть використовувати з бізнес-метою, наприклад для короткострокової оренди.
Співробітники Вілтширської ради підтвердили, що вони розмовляли із представниками Скрипаля про майбутнє його будинку вартістю £200 тис. ($254,4 тис.). Голова ради Алістер Каннінгем сказав, що рада взяла на себе зобов'язання забезпечити, щоб "власність не було використано для торгівлі своєю історією", і підтвердив, що готовий придбати її, якщо власник захоче продати.
Видання пише, що на дезактивацію будинку Скрипаля після отруєння витратили місяці, але, найімовірніше, ексрозвідник навряд чи в нього повернеться.
У березні 2018 року "Новачком" отруїли експолковника ГРУ РФ Сергія Скрипаля і його доньку Юлію, захворів також поліцейський Нік Бейлі, який працював на місці інциденту.
У червні після отруєння "Новачком" було госпіталізовано мешканців Еймсбері Роулі та його подругу Дон Стерджесс.
За інформацією The Sun, пара відвідувала сади королеви Єлизавети в Солсбері, розташовані за 1,6 км від місця, де в березні "Новачком" було отруєно Скрипалів. Слідство не вважає інцидент із Роулі та Стерджесс спланованим замахом. За словами міністра безпеки Великобританії Бена Воллеса, постраждала пара не була пов'язана зі Скрипалями.
Роулі повідомив слідчим, що знайшов флакон із рідиною, вирішив, що це парфуми, і дав його Стерджесс. Та нанесла рідину собі на обличчя й зап'ястя.
Усі постраждалі, крім Стерджесс, вижили.
5 вересня в прокуратурі Британії назвали прізвища, під якими підозрювані у скоєнні отруєння в'їхали в країну – Олександр Петров і Руслан Боширов. Прем'єр-міністр країни Тереза Мей підкреслила, що вони є офіцерами ГРУ.
Двоє чоловіків, чиї фото опублікувала британська прокуратура, заявили в телеінтерв'ю, що справді були в Солсбері в березні, але їздили туди суто на екскурсію. Свою причетність до отруєння та до роботи в ГРУ вони заперечували.
26 вересня в розслідуванні групи Bellingcat і The Insider ішлося про те, що людина, відома під прізвищем Боширов, – це полковник Головного управління Генштабу РФ Анатолій Чепіга.
8 жовтня було оприлюднено результати другого розслідування, згідно з яким справжнє прізвище Петрова – Мішкін. У повідомленні вказували, що він – військовий лікар, випускник Військово-медичної академії імені Кірова.