Влада Уханя перерахувала жертв COVID-19, кількість збільшилася майже вдвічі
Китайське місто Ухань, де виник спалах коронавірусної інфекції, збільшило кількість загиблих на 1290 випадків. Це пов'язано з перерахуваннями, пов'язаними з різними причинами.
Влада китайського міста Ухань провінції Хубей, який став епіцентром поширення коронавірусної інфекції COVID-19, уточнила кількість інфікованих та померлих під час епідемії. Про це повідомляє агентство Хinhua.
Згідно з новими даними, кількість загиблих під час епідемії збільшилася на 1290 осіб і становить 3869. Кількість інфікованих зросла на 325 – до 50 333 осіб.
Агентство назвало причини перерахування даних:
- систему охорони здоров'я було перевантажено, медустанови не могли прийняти всіх хворих, деякі пацієнти померли вдома, не отримавши лікування в медзакладах;
- медичний персонал був зайнятий порятунком і лікуванням пацієнтів, що призводило до запізнілих, пропущених і помилкових повідомлень;
- пацієнтів лікували, зокрема, у приватних клініках, що ускладнило збирання даних;
- зареєстрована інформація про деяких померлих пацієнтів була неповною, у звітах були повтори й помилки.
Отже, загалом у Китаї від початку епідемії у грудні померло 4636 хворих на COVID-19, інфікувалося 83 753 людини, свідчать дані Університету Джонса Гопкінса.
Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник у грудні 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
На початку березня гонконгська газета South China Morning Post із посиланням на дані розслідування китайської влади писала, що перший пацієнт заразився коронавірусом ще в листопаді, а не в грудні. Це був 55-річний житель провінції Хубей. За даними видання, китайська влада виявила щонайменше 266 осіб, які заразилися вірусом минулого року і потрапили в поле зору медиків. Лікарі зрозуміли, що мають справу з новим захворюванням наприкінці грудня. Перше офіційне повідомлення про спалах датовано 31 грудня 2019 року.
У квітні держсекретар США Майк Помпео звинуватив Китай у приховуванні інформації про коронавірус.
Учені вважають, що в ланцюжку передавання вірусу SARS-CoV-2, який спричиняє захворювання COVID-19, були летючі миші, змії та панголіни (у Китаї їхнє м'ясо вважають делікатесом). Від якої з цих тварин заразилася людина, поки точно невідомо.
Станом на ранок 17 квітня в усьому світі коронавірусною інфекцією заразилося 2 158 250 осіб. Жертвами COVID-19 стали 144 243 людини, вилікувалося 543 999 осіб.